Jos teigimu, kuo skubiau įregistruoti tokias Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisas bus prašoma Seimo narių.
„Mes kalbame apie 2024 metus, o gal ir neribotam laikui. (...) Mes (per Seimo narius – BNS) norime gegužę registruoti tą pataisą, nes priešingu atveju, jeigu ją registruosime vėliau, tai praktiškai galime ir nebevargti, nes bus pavėluota. Reikia užregistruoti dabar, rinkti akivaizdžius argumentus ir tada juos pateikti su biudžeto svarstymu“, – BNS penktadienį teigė E.Šiškauskienė.
Lengvatinis 9 proc. PVM maitinimo įstaigoms buvo pritaikytas kaip pagalba nuo koronaviruso pandemijos nukentėjusiam verslui ir turėjo galioti iki šių metų birželio, tačiau Seimas pernai nusprendė lengvatą pratęsti iki šių metų pabaigos.
E.Šiškauskienė mano, kad argumentas pratęsti lengvatą yra tai, kad dėl jos mažėja šešėlinio verslo apimtys bei auga kitų mokesčių surinkimas į biudžetą.
„Anksčiau buvo ambicijos politinės toje diskusijoje ir niekas nekalbėjo apie skaičius. Šiemet norėtume padaryti monitoringą, bus aišku, kiek verslų išėjo iš šešėlio, uždirba į biudžetą, pakilo GPM (gyventojų pajamų mokestis – BNS), PVM surinkimas – mes jau matome tą tendenciją ir ką jau daro 17 Europos šalių, kurios taiko tą lengvatą, – ištraukti smulkų verslą iš šešėlio, išskaidrinti. Nėra kitų būdų, kaip PVM mažinimas, mokesčių balansavimas“, – kalbėjo E.Šiškauskienė.
„Argumentai yra europiniai, klasika. Skaičiai bus į metų pabaigą. (...) Aš esu tiesiog įsitikinus, kad skaičiai bus verslo naudai“, – pridūrė ji.
E.Šiškauskienės teigimu, teigiamos lengvatos pasekmės jaučiamos akivaizdžiai.
„Priėmus tą PVM sumažinimą mes jau akivaizdžiai matėme, kaip pakilo 43 procentais apyvarta. Vyriausybė sakė – čia sezonas, gerai, atmeskime 20 procentų – vis tiek augimas. Tai čia tik įvedus (lengvatą – BNS), o jeigu mes turėtume stabiliai, tai kilimas būtų vienareikšmiškai per 2–3 metus ir smulkiam verslui išsilaikymas, ir biudžetui nebūtų nuostolis“, – kalbėjo E.Šiškauskienė.
PVM lengvata dar pusmečiui buvo pratęsta buvusio Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko Mykolo Majausko siūlymu.
Premjerė Ingrida Šimonytė yra sakiusi, kad toks sprendimas valstybės biudžetui kainuos apie 60 mln. eurų.