Ekonomistai sutaria, kad pagrindinių refinansavimo operacijų palūkanų norma ir toliau sudarys rekordinius 0 proc., o palūkanų norma, naudojantis ribinio skolinimosi galimybe, – 0,25 procento.
Palūkanų norma, naudojantis indėlių galimybe bus išlaikyta minus 0,4 proc. lygyje, o tai reiškia, kad bankams ir toliau teks mokėti už savo indėlius euro zonos centriniame banke.
ECB vadovybė anksčiau skelbė, jog pagrindinių palūkanų normų neketina keisti bent iki 2019 metų vasaros pabaigos.
Tačiau euro zonos centrinis bankas rengiasi šių metų gruodį užbaigti turto pirkimą pagal kiekybinio skatinimo programą. Infliacija euro zonoje šiemet pirmą kartą nuo 2013 metų pradžios pakilo iki tikslinių 2 proc., tačiau grynoji infliacija tebėra maža.
Pasibaigus ECB posėdžiui, bus paskelbti jo rezultatai, o vėliau įvyks banko vadovo Mario Draghi spaudos konferencija.
Investuotojus ir analitikus ypač domins tai, ką M.Draghi – Italijos pilietis – pasakys apie vadinamąją Italijos dramą – Romos ir Briuselio priešpriešą dėl Italijos biudžeto projekto.
„Manome, jog M.Draghi pareikš, kad kiekybinis skatinimas nėra pagalbos atskiroms šalims priemonė. O šiaip spaudos konferencija bus nuobodi, nes nėra jokių naujų prognozių, o apie kiekybinio skatinimo užbaigimą jau buvo paskelbta“, – rašoma JAV banko „Merrill Lynch“ analitikų parengtoje apžvalgoje.