Jos teigimu, ECB įspėjo Europos bankus, turinčius padalinius Jungtinėje Karalystėje, dėl būtinybės pasirengti galimam „kietam“ „Brexit“ ir turėti „atitinkamus atsarginius planus“ tokiam atvejui.
Kaip žinoma, pirmadienį oficialiai buvo pradėtos Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos derybos dėl JK išstojimo.
Kalbant apie „kietą“ „Brexit“ turimas omeny JK išstojimo iš ES variantas, kai šalis pasitraukia iš bendros Europos rinkos ir muitų sąjungos, rašo „Financial Times“. Tokiu atveju Britanijos bankai praras vadinamąsias „paso teises“ veiklai ES teritorijoje ir bus priversti steigti padalinius euro zonos šalyse.
D.Nouy pažymėjo, kad ECB yra pasirengęs „visoms veiklos pasekmėms, susijusioms su Britanijos bankų perkėlimui į euro zoną“, ir užtikrins vienodą požiūrį į visus bankus, „nepriklausomai nuo to, kokią vietą jie pasirinks“.
ECB stebėtojų tarybos pirmininkė taip pat perspėjo, kad britų bankai gali pasinaudoti ES teisės spragomis, kad išvengtų reikalavimo užtikrinti, kad jų veiklos rodikliai atitiktų Europos standartus. Tai bankai galėtų padaryti, pavyzdžiui, registruodamasi, kaip investicijų kompanija ar „trečiųjų šalių bankų padaliniais“.
Tokios finansų institucijos „nėra kontroliuojamos ES lygmeniu, tačiau yra kontroliuojamos nacionaliniu lygmeniu“, sakė D. Nouy.
Ji paragino Europos Parlamentą panaikinti minėtas spragas, kad į ES savo veiklą perkeliantys bankai privalėtų laikytis Europos standartų.
Anksčiau šiais metais ECB pareiškė, kad po Britanijos išstojimo iš ES šalies bankams teks palaukti pusmetį, kad gautų licenciją veiklai žemyninėje Europoje.