Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

ECB ragina kurti elektroninę prekybos „blogomis“ paskolomis platformą

Euro zonos šalys turėtų sukurti elektroninę platformą prekiauti vadinamosiomis „neveiksniomis“ paskolomis, kurios euro zonos bankams tapo tikra našta, pirmadienį pareiškė Europos Centrinis Bankas (ECB).
ECB Frankfurte
ECB Frankfurte / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Rinkos nepakankamumas“ stabdo prekybą paskolomis, kurios yra „blogos“ arba artėjama prie nemokumo, nustatė ECB ekonomistai. Jų teigimu, šiuo metu esantis per mažas pirkėjų skaičius smukdo kainas, o ir sandorių skaičius yra labai mažas.

Šiuo metu „neveiksniomis“ paskolomis aktyviai prekiauja tik 67 investuotojai.

Ekspertai pabrėžia, kad bankininkystės sektoriuje esanti per didelė „blogųjų“ paskolų procentinė dalis stabdo skolinimąsi mokiam verslui ir mokiems gyventojams, o tai, savo ruožtu, stabdo ekonomikos augimą.

Šiuo metu euro zonos bankai turi apie 921 mlrd. eurų vertės „blogųjų“ paskolų, kurios sudaro 6,1 proc. jų paskolų portfelio. O pastaruosius trejus metus prekybos tokiomis paskolomis apimtys sudarė tik 200 mlrd. eurų, vasarį sakė ECB viceprezidentas Vitoras Constancio (Vitoras Konstansijus).

Ekonomistai mano, kad sukurta elektroninė sistema leis aktyviai keistis duomenimis ir prekiauti „neveiksniomis“ paskolomis. Taip bus didinamas skaidrumo lygis bei mažinamos transakcijų sąnaudos.

Ekspertai taip pat sako, kad bankus naudotis tokia sistema paskatintų mokestinės lengvatos. O valstybės institucijoms pakaks pašalinti tik kelias kliūtis, kad tokia elektroninė sistema galėtų veikti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?