ECB vadovė Ch.Lagarde pažadėjo tęsti pigių pinigų politiką, kad padėtų blokui atsigauti

Europos Centrinio Banko (ECB) vadovė Christine Lagarde po ketvirtadienį įvykusio banko posėdžio pabrėžė ECB įsipareigojimą tęsti pigių pinigų politiką, nes euro zona vis dar grumiasi su COVID-19 pandemijos sukelta krize, užtemdžiusia regiono ekonomines perspektyvas.
Christine Lagarde
Christine Lagarde / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Atsižvelgdama į tai, jog blokui labai reikalinga ekonominė parama, kad būtų galima sušvelninti sveikatos krizės padarinius, Ch.Lagarde teigė, jog banko valdytojai nediskutavo apie galimybę nutraukti 1,85 trln. eurų dydžio specialiąją pandeminę vertybinių popierių pirkimo programą (angl. Pandemic Emergency Purchase Programme, arba PEPP), nes dar „tiesiog per anksti“.

„Dar reikės nueiti ilgą kelią, kol pereisime pandemijos tiltą, o atsigavimas taps tvarus ir tvirtas“, – pareiškė Ch. Lagarde.

Po stringančios pradžios pagaliau įsibėgėjančios vakcinavimo kampanijos greičiausiai padės pasiekti „tvirtą ekonomikos atsigavimą 2021 metais“, pridūrė Ch.Lagarde.

Visgi euro zonos ekonomikoms prireikės visos pagalbos, kokią tik įmanoma suteikti, kad jos galėtų tvariai grįžti į augimo kelią, todėl ECB vadovė pakartojo savo prašymą euro zonos vyriausybėms atlikti savo „darbo dalį“, be kita ko, įskaitant susitarimo dėl 750 mlrd. eurų vertės ES ekonomikos atsigavimo fondo ratifikavimą.

„Tai leistų naujos kartos ES programai prisidėti prie greitesnio, stipresnio ir vienodesnio atsigavimo“, – ragino Ch.Lagarde.

Minėtas fondas per paskolas ir tiesiogines dotacijas suteiks paramą labiausiai pandemijos paveiktoms ES šalims, pavyzdžiui, Italijai.

Tam, kad susitarimas ES atsigavimo fondo būtų patvirtintas, didžiausiai bloko ekonomikai Vokietijai teks laikinai atsisakyti savo taisyklių, draudžiančių vyriausybei prisiimtų naujų skolų.

Trečiadienį ratifikavimo procesui bloke buvo suteiktas impulsas, kai aukščiausias Vokietijos teismas atmetė ieškinį, kuriuo buvo siekiama sustabdyti susitarimo ratifikavimą Vokietijoje.

Visgi vos 17 iš 27 šalių šiuo metu yra ratifikavusios susitarimą, o valstybės, kurioms labiausiai reikia pagalbos, vis labiau nekantrauja.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai