Tai pats mažiausias Egiptą poilsiui pasirinkusių žmonių skaičius per pastaruosius dešimt metų.
Pranešama, kad tokio mažo turistų skaičiaus Egipte nebuvo net neramumų ir valstybinio perversmo 2011 m. metu.
Pranešama, kad tokio mažo turistų skaičiaus Egipte nebuvo net neramumų ir valstybinio perversmo 2011 m. metu.
„Šis turistų skaičiaus kritimas, be jokios abejonės, yra reakcija į nukritusį lėktuvą“, – sakė Egipto turizmo federacijos valdybos narė Amani El Torgoman.
„Po 2011 m. turistai nustojo lankyti Kairą, Luksorą ir Asuaną, nes jie buvo pradėti laikyti nesaugiais. Bet su poilsiu paplūdimiuose viskas buvo gerai, o dabar ir jo nebėra. Šarm aš Šeichas tampa miestu vaiduokliu. Tai liūdina“, – pridūrė A.El Torgoman.
Jos teigimu, šalies vyriausybė dabar intensyviai dirba norėdama išspręsti susiklosčiusią situaciją – bando plėtoti vidaus turizmą ir vilioti poilsiautojus iš Bulgarijos, Čekijos, Lenkijos, Kinijos, Lotynų Amerikos ir arabų šalių.
Patys sėkmingiausi Egipto turizmo pramonei buvo 2010 m., kuomet lapkritį ir gruodį šalį aplankė daugiau negu 2,6 mln. žmonių, o per visus metus apie 15 mln. poilsiautojų.
Draudimas rusų turistams vykti į Egiptą buvo įvestas praėjusių metų lapkritį, kuomet virš Sinajaus pusiasalio sudužo Rusijos oro bendrovės „Kogalymavia“ lėktuvas. Katastrofos priežastimi tapo lėktuve padėta bomba.
Visi laineriu skridę žmonės žuvo, o atsakomybę už išpuolį prisiėmė teroristinė organizacija „Islamo valstybė“.
Per pastaruosius metus rusų turistai buvo ypač pamėgę Egipto kurortus, todėl dabar yra priversti ieškoti priimtinų alternatyvų.
Rusijos lainerio katastrofa ir po jos sekęs kelionių į Egiptą draudimas, sudavė skaudų smūgį šios šalies ekonomikai ir turizmo sektoriui. Egiptiečiai neslepia su nekantrumu laukiantys sugrįžtančių turistų iš Rusijos.