Šįmet ministerija numato skirti 260 stipendijų, kurios bus suteiktos studentams, įstojusiems į valstybės finansuojamas STEM studijų krypčių programas.
„Informatikos, inžinerijos ir matematikos talentai yra itin reikalingi verslams, nes atsižvelgiant į jų paklausą investuotojai priima sprendimą dėl investicijų regionuose ir naujų darbo vietų kūrimo. Todėl jau trečius metus iš eilės studijoms ir darbui regionuose populiarinti skiriame stipendijas, kurios paskatins būsimus studentus studijuoti šias didelio potencialo kryptis. Būtent šių sričių specialistai yra reikalingi verslui, kuriančiam gerai mokamas darbo vietas. Nuo 2020-ųjų jau esame skyrę 757 stipendijas“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Mokslo įstaigų atstovai pastebi, kad dažniausiai jaunimas studijoms renkasi didmiesčius, kuriuose ir ieško darbo. Todėl valstybė nuolat kuria priemones, skatinančias jaunimą mokytis ir dirbti regionuose. Viena tokių – kas mėnesį EIMIN skiriamos 200 eurų stipendijos, mokamos visus ketverius bakalauro studijų laikotarpio metus.
„Regionuose itin trūksta pažangių ekonomikos sektorių darbuotojų. Talentų augimas svarbus ir investuotojams, kurie renkasi regione galimas investicines sritis. Todėl neabejojame, kad šis stipendijų mechanizmas, kuris yra viena iš labiausiai pasiteisinusių investicijų, leidžia mums spręsti talentų trūkumą ir šalies regionus paversti patrauklesnėmis vietomis jaunimui kurti savo ateitį“, – sako viceministras Karolis Žemaitis.
Šiais metais STEM studijų programas pradėsiantiems studijuoti studentams stipendijos skiriamos 10-tyje mokslo įstaigų: Alytaus kolegijoje (Alytus), Kauno technologijos universitete (Panevėžys), Klaipėdos universitete (Klaipėda), Klaipėdos valstybinėje kolegijoje (Klaipėda), Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje (Klaipėda), Marijampolės kolegijoje (Marijampolė), Panevėžio kolegijoje (Panevėžys), Vilniaus universitete (Šiauliai), Šiaulių valstybinėje kolegijoje (Šiauliai), Utenos kolegijoje (Utena).