Jis mano, kad Vokietijos finansų ministro pozicija dėl ES biudžeto prieštarauja Vokietijos valdančiosios koalicijos susitarimams.
Kiek anksčiau Vokietijos finansų ministras Olafas Scholzas pareiškė, kad dėl Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Sąjungos Vokietijai tenkanti finansinė našta nuo 2021 metų padidės 10 mlrd. eurų per metus.
Berlynas reikalauja, kad našta būtų sąžiningai paskirstyta tarp visų ES valstybių narių, ir tvirtina, kad ES metinis biudžetas 2021–2027 metų laikotarpiu turi sudaryti 1 proc. bloko bendrojo vidaus produkto (BVP).
Tuo tarpu G. Oettingeris kalba apie 1,1 proc. BVP, pažymi „Deutsche Welle“.
„Tikiuosi, kad federalinė vyriausybė šiuo klausimu dar padarys“ nuolaidų, pareiškė Komisijos narys ir pridūrė, kad procesas, kuriame siekiama susitarimų, jam primena „pokerio žaidimą“.
G.Oettingeris pabrėžė, kad dabartinė O. Scholzo pozicija prieštarauja politiniams susitarimams, kurie buvo pasiekti formuojant dabartinę Vokietijos valdančiąją koaliciją. Be kita ko, koalicijos partneriai yra patvirtinę, jog yra pasirengę prisidėti prie „Europos Sąjungos finansinio stiprinimo, kad būtų galima padidinti jos veikimo veiksmingumą“.