Gavus teigiamą atsakymą, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė iškart patvirtino šią paskolų priemonę. Ją nuo rytojaus pradeda administruoti valstybės finansų įstaiga „Invega“.
Šioms paskoloms planuojama skirti iki 200 mln. eurų: 100 mln. eurų apyvartinėms lėšoms ir 100 mln. eurų investiciniams projektams.
„Tai pirmoji iš kelių suplanuotų paramos priemonių, kuriomis galės pasinaudoti ir nuo Kinijos ekonominio spaudimo nukentėjęs verslas. Ši priemonė svarbi įmonėms, kurioms trūksta lėšų kasdienei veiklai arba naujiems investiciniams projektams. Toliau dirbame, kad verslą kuo greičiau pasiektų visa numatyta parama“, – sakė ministrė A.Armonaitė.
Tiesa, nors pranešama, kad parama galės pasinaudoti ir nuo Kinijos nukentėjęs verslas, būtina sąlyga – nukentėjimas nuo karantino. Pasak pranešimo spaudai, paskolas apyvartinėms lėšoms galės gauti smulkiojo ir vidutinio verslo subjektai bei didelės įmonės, kurių vykdoma veikla įtraukta į karantino metu ribojamų ir netiesiogiai ribojamų ūkinių veiklų atnaujintą sąrašą ir kurie pateikia įrodymus, kad negauna finansavimo rinkoje.
Maksimali paskolos suma – ne daugiau kaip 5 mln. eurų vienai įmonei arba 10 mln. eurų įmonių grupei. Maksimali paskolos trukmė – 3 metai. Lengvatines paskolas investiciniams projektams galės gauti smulkiojo ir vidutinio verslo įmonės, kurių vykdoma veikla įtraukta į karantino metu ribojamų ir netiesiogiai ribojamų ūkinių veiklų sąrašą. Ilgiausia paskolos trukmė – 8 metai, o maksimali paskolos suma – 3 mln. Eur.