Ekonominės galios naudojimas vis dažniau tampa svarbiu įrankiu, šalims siekiant savų politinių tikslų, rašo naujienų svetainė foreignpolicy.com.
Sankcijų žaidime JAV jau nebėra monopolistė.
Štai per pastaruosius 15 metų JAV ir jų sąjungininkės Europoje naudoja ekonomines sankcijas kaip vieną iš instrumentų savo jėgai parodyti. Tačiau kitos šalys vis dažniau taip pat pradeda sekti Vašingtono pėdomis ir griebiasi ekonominių sankcijų kortos.
Ekspertai vienareikšmiškai sutaria, kad šiuo metu stebint Saudo Arabijos, Kinijos ar Rusijos elgesį nelieka abejonių, kad sankcijų žaidime JAV jau nebėra monopolistė.
Be nuolatinės JAV varžovės Rusijos, ekonominius svertus vykdydama savo politinę darbotvarkę vis dažniau panaudoja Kinija. Pastaraisiais metais Kinija įvedė daugybę reguliavimo priemonių, kurios riboja kai kurių prekių įvežimą į šalies rinką ir tam tikrų, strategiškai svarbių, medžiagų išvežimą į kitas valstybes.
Pavyzdžiui, į Japoniją Pekinas nusprendė uždrausti įvežti retas medžiagas, reikalingas aukštųjų technologijų pramonėje, o reaguojant į JAV grasinimus Kinijai įvesti ekonomines sankcijas asmenims, organizuojantiems kibernetines atakas, pasiruošta galimai griežtesniam bankininkystės sektoriaus ribojimui.
Pekinas nori uždrausti vietos firmoms diegti ne šalies viduje pagamintas technologines sistemas, o tai apsunkintų amerikiečių įmonių darbą Kinijoje.