Pasak JAV centrinio banko, apie tebevyraujantį itin didelį neapibrėžtumą dėl galimų artimiausios ateities pokyčių pranešė visi regionai ir dauguma jų mano, jog padėtis per kelis artimiausius mėnesius dar pablogės.
„Dėl socialinio atstumo laikymosi užtikrinimo priemonių ir priverstinio darbo nutraukimo labiausiai nukentėjo laisvalaikio sektorius ir viešbučių verslas, taip pat mažmeninė prekyba prie būtiniausiųjų nepriskiriamomis prekėmis“, – pažymima apžvalgoje.
Apie gamybos sumažėjimą pranešė dauguma regionų, tačiau taip pat buvo nurodyta, jog padėtis atskiruose sektoriuose gerokai skiriasi.
Pavyzdžiui, maisto produktų ir medicinos prekių gamintojai pranešė apie didelę paklausą, tačiau jiems teko susidurti ir su laikinu gamybos nutraukimu dėl profilaktinių priemonių, ir su tiekimo grandinių sutrikimais.
Tuo tarpu kai kurie kiti sektoriai, pavyzdžiui, automobilių gamybos, beveik visiškai nutraukė darbą.
Energetikos sektorius susidūrė su kainų, investicijų ir gamybos smukimu, pažymima FRS apžvalgoje.
Dėl koronaviruso plitimo visoje šalyje sumažėjo užimtumas, o darbo užmokestis nepadidėjo nė viename iš regionų.
„Pagal trumpalaikę prognozę, darbo vietų skaičius artimiausiais mėnesiais mažės“, – rašoma apžvalgoje.
Apžvalga „Beige Book“, kuri rengiama remiantis dvylikos federalinio rezervo bankų duomenimis, tradiciškai skelbiama likus maždaug dviem savaitėms iki eilinio FRS posėdžio.
Naujausioje ataskaitoje panaudota informacija buvo surinkta iki balandžio 6 dienos imtinai ir ją apdorojo Ričmondo federalinio rezervo bankas.
Kitas FRS posėdis įvyks balandžio 28–29 dienomis. Jam pasibaigus, įvyks JAV centrinio banko vadovo Jerome Powello spaudos konferencija.