Ekonominis sunkmetis keičia pasaulį

Kol vienos šalys jau pamažu kapanojasi iš finansų kracho duobės, kitos į ją tebeklimpsta, o Azija susiduria su nauju reiškiniu – ekonominiais bėgliais.
Kanados ministras pirmininkas Stephenas Harperis, gelbėjant automobilių pramonę, priverstas sekti kadenciją baigiančio JAV prezidento George‘o Busho pavyzdžiu.
Kanados ministras pirmininkas Stephenas Harperis, gelbėjant automobilių pramonę, priverstas sekti kadenciją baigiančio JAV prezidento George‘o Busho pavyzdžiu. / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Rusija Kinija

Pasak Tarptautinio valiutos fondo (TVF), prie bankroto ribos atsidūrusi Islandija jau žengia pirmuosius žingsnius finansinio stabilumo link. TVF misijos Islandijoje vadovas Poulas Thomsenas pabrėžė, jog 2,1 mlrd. JAV dolerių (apie 5 mlrd. Lt) TVF suteikta paskola Islandijai, kaip ir tikėtasi, padės stabilizuoti šalies valiutą ir atgaivinti ekonomiką.

„Islandijos TVF paramos programa vyksta labai gerai. Žinoma, šaliai teko didžiulis smūgis, tačiau dabar priimami sprendimai ir užsienio pagalba padės išlipti iš duobės“, – įsitikinęs P.Thomsenas.

Krizės padarinius mėgina suvaldyti ir Kanada. Sekdama JAV pavyzdžiu, ji paskelbė suteiksianti 2,7 mlrd. Kanados dolerių (apie 5,4 mlrd. Lt) paramą automobilių pramonei.

„Tai skaudus, bet neišvengiamas žingsnis, norint apsaugoti Kanados ekonomiką“, – sakė Kanados ministras pirmininkas Stephenas Harperis.

Pagalba bus suteikta „General Motors of Canada“ ir „Chrysler Canada Inc“. Jei užsidarytų šie 2 Kanados automobilių gigantai, per 5-erius metus be darbo liktų apie 600 tūkst. kanadiečių.

Bėga lauk

Kiek sunkiau sekasi Kinijai, čia iškilo investuotojų – pabėgėlių problema, kurią Pekinas bandys spręsti kartu su užsienio tarnybų pagalba. Pasaulį krečiant ekonominiams sunkumams, iš Kinijos, nesutvarkę įmonių bankrotų dokumentų ir negrąžinę skolų, masiškai bėga investuotojai. Kinija ketina kreiptis į užsienio šalių vyriausybes su pagalbos prašymu padėti susekti ir iš tokių pabėgėlių išieškoti skolas, pranešė „Xinhua“ naujienų agentūra. Šis reiškinys išplitęs po visą Kiniją: daugybė užsienio investuotojų palieka uždarytas gamyklas ir įmones, o kartu su jomis – didžiules skolas ir neišmokėtus darbininkų atlyginimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų