„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Ekonomistai: infliaciją dar gali kaitinti sankcijos Rusijos energetikos ištekliams

Kovo mėnesį metinei infliacijai pasiekus beveik 16 proc., ekonomistai sako, kad aukštą infliaciją lemia du veiksniai – toliau augantis vartojimas ir Rusijos sukeltas karas Ukrainoje. Be to, kainų augimas buvo tikėtas dėl žemos palyginamosios bazės. Ekspertai mano, kad jei Vakarai galutinai apribos energetikos išteklių importą iš Rusijos, tai dar labiau kaitins infliaciją, vis dėlto manoma, kad tokia aukšta kainų kreivė bus vienkartinis reiškinys ir jau kitąmet ji apsiribos keliais procentais.
Eurai
Eurai / 123RF.com nuotr.

Lietuvos verslo konfederacijos viceprezidentas, finansų analitikas Marius Dubnikovas sako, kad šių metų aukštą infliaciją lemia du veiksniai – nesustojęs vartojimas per pandemiją ir Rusijos sukeltas karas Ukrainoje, dėl kurio išaugo žaliavų kainos.

„Infliacija yra aukščiausia šiame amžiuje, tai faktas. Mes nesustojome per koronaviruso pandemiją, 2021 metais mūsų ekonomika susitraukė 0,1 procento, startavome iš labai aukštos pozicijos. Žmonės turi pinigų, nori juos leisti, o iki vasario 24 dienos, kai kilo karas, kainos paaugo ne visiškai adekvačiai, kilimas buvo aukščiausias Europos Sąjungoje. Kai kilo karas, prie to prisidėjo ir išaugusias žaliavų kainas. Iš pradžių buvo paklausos, dabar – pasiūlos infliaciją“, – BNS sakė M.Dubnikovas.

Bendrovės „INVL Asset Management“ ekonomistė Indrė Genytė-Pikčienė sako, jog toliau besitęsiantis infliacijos augimas buvo tikėtas dėl žemos palyginamosios bazės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs