Mokesčių vengimas – amoralu. Dar amoraliau – mokesčių įstatymuose prikaišioti mažų durelių, pro kurias galima išnešti didelius savo ir draugelių užpakalius, – teigė N.Mačiulis.
Viena tokių išimčių – NT mokesčio gali nemokėti asmenys, jei jų gyvenamosios paskirties būste yra gaminami kulto apeigų reikmenys. „Jei nežinojote ir turite daug turto, galite namie išlieti žvakę, informuoti apie tai Valstybinę mokesčių inspekciją (VMI) ir nemokėti NT mokesčio“, – teigia ekonomistas.
Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo 7 str. pirmoje dalyje iš tiesų įvardinta tokia išimtis: „Mokesčiu neapmokestinamas nekilnojamasis turtas (arba jo dalis), fizinio asmens naudojamas kulto apeigų reikmenų gamybai, taip pat socialinei globai bei rūpybai.“
Taip pat įstatyme numatyta, kad mokesčių neapmokestinamas žemės ūkio veiklai, švietimui, laidojimo paslaugoms, kūrybinei veiklai naudojamas fizinio asmens nekilnojamasis turtas.
„Ar žinote kokia ekonomine veikla užsiima turtingiausi Lietuvos gyventojai?
Ne, ne nekilnojamojo turto vystymu.
Ne, ne mažmenine prekyba.
Ne, ne pramonine gamyba.
Ne, ne žemdirbyste.
Ir ne, net ne kontrabanda.
Turtingiausi Lietuvos verslininkai namie gamina... kulto apeigų reikmenis.
Ką? Taip. Nekilnojamojo turto mokesčio įstatyme išimčių labai mažai, bet kelios paliktos – 7 straipsnio pirmame punkte nurodyta, kad NT mokesčio galima nemokėti jei gyvenamosios paskirties būste yra gaminami kulto apeigų reikmenys. Jei nežinojote ir turite daug turto, galite namie išlieti žvakę, informuoti apie tai VMI ir nemokėti NT mokesčio.
P.S. Mokesčių vengimas – amoralu.
P.P.S. Dar amoraliau – mokesčių įstatymuose prikaišioti mažų durelių, pro kurias galima išnešti didelius savo ir draugelių užpakalius“, – teigia N.Mačiulis.
VMI atstovai prieš pietus pažadėję pakomentuoti, kiek asmenų dėl šios išimties atleisti nuo NT mokesčio ir kas turi teisę šia lengvata naudotis, komentarų taip ir nepateikė.