Ekspertai: kelių G7 šalių draudimo importuoti auksą iš Rusijos poveikis bus simbolinis

Dalies Didžiojo septyneto (G-7) valstybių ketinimai uždrausti Rusijos aukso importą turės labiau simbolinę reikšmę ir nesukels šio tauriojo metalo kainų šuolio tarptautinėje rinkoje, nes aukso pasiūlą iš Rusijos ir taip jau riboja sankcijos, teigia „Bloomberg“ agentūros kalbinti analitikai.
Aukso luitai
Aukso luitai / „Scanpix“/ITAR-TASS nuotr.

Kaip jau buvo skelbta, Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas, pranešė, jog keturios G-7 šalys – JK, Kanada, Japonija ir Jungtinės Valstijos – sutarė uždrausti Rusijos aukso importą, siekdamos užkirsti kelią galimybei oligarchams išvengti dėl karo Ukrainoje Maskvai taikomų sankcijų poveikio.

Tačiau ekspertai pažymi, kad Londono tauriųjų metalų rinkos asociacija (LBMA), kuri nustato aukso rinkos standartus, dar kovo pradžioje sustabdė „Good Delivery“ statuso galiojimą Rusijos aukso gamintojams, todėl šio draudimo pasekmės nebus tokios rimtos kaip apie jas kalba politikai.

Kita vertus, nors Vakarų sankcijos iš esmės uždarė Europos ir JAV rinkas rusiškam auksui, planuojamas G-7 draudimas visiškai nutrauktų Rusijos ryšius su dviem didžiausiais pasaulio aukso prekybos centrais – Londonu ir Niujorku, pažymi „Bloomberg“.

„Commonwealth Bank of Australia“ žaliavų rinkų analitikas Vivekas Dharas mano, kad šis G-7 narių sprendimas „bus tik formalus įteisinimas to, kas jau buvo padaryta kaip sankcijų dalis“, ir "vargu ar apčiuopiamai pakeis aukso rinkos perspektyvas".

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų