Energijos kainos pakėlė euro zonos infliaciją į 13 metų aukštumas

Išaugus energijos kainoms, euro zonoje infliacija rugsėjį kilo sparčiausiai nuo 2008-ųjų, parodė penktadienį paskelbti oficialūs duomenys.
Eurai (asociatyvi nuotr.)
Eurai (asociatyvi nuotr.) / 123RF.com nuotr.
Temos: 2 Infliacija Verslas

Pasak Eurostato, euro zonoje metų infliacija rugsėjį siekė 3,4 proc., tuo tarpu energijos kainos padidėjo 17,4 procento.

Vartotojų kainos augo gerokai daugiau nei Europos Centrinio Banko (ECB) numatyto 2 proc. tikslinio lygio. Tai reiškia, kad ES vyriausybės jaus didesnį spaudimą imtis priemonių palengvinti energijos sąnaudų naštą vartotojams.

ECB prezidentė Christine Lagarde tvirtina, kad aukšta infliacija bus laikinas reiškinys, susijęs su koronaviruso pandemija, kuri sujaukė tiekimo grandines ir sutrikdė energijos rinką.

Visgi Eurostatas nurodė, kad pagrindinė infliacija, neįtraukiant energijos kainų ir kitų elementų, siekė 1,9 proc., palyginti su 1,6 proc. mėnesiu anksčiau.

Energijos kainos ES tampa politine problema, o šalys svarsto įvairius skubius planus, kaip sumažinti kainas vartotojams.

Briuselis rengia keletą trumpalaikių priemonių, tokių kaip pridėtinės vertės mokesčio mažinimas ir akcizų mokesčių netaikymas energijai, tikėdamasis kartu išsaugoti įsipareigojimus dėl atsinaujinančių energijos šaltinių dalies didinimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų