Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

EP nepritarus investicinio susitarimo svarstymui, Kinija pasmerkė „konfrontacinį požiūrį“

Kinija penktadienį pasmerkė Europos Sąjungos (ES) „konfrontacinį požiūrį“, kai Europos Parlamento nariai ketvirtadienį didele persvara nubalsavo prieš Europos Sąjungos ir Kinijos investicijų susitarimo svarstymą tol, kol bus taikomos Kinijos sankcijos europarlamentarams ir mokslininkams.
Kinija ruošiasi 2022 metų žiemos olimpinėms žaidynėms, bet žmonių teisių aktyvistai primena apie šios šalies valdžios minamas žmonių teises.
Kinija / „Scanpix“ nuotr.

Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Zhao Lijianas teigė, kad Pekino sankcijos yra „būtinas ir pagrįstas atsakas“ į ankstesnes ES priemones prieš Kinijos pareigūnus, įvestas dėl susirūpinimo žmogaus teisėmis Sindziange.

Daugelio nuostabai Europos Sąjunga ir Kinija gruodį, po septynerius metus trukusių kruopščių derybų, galutinio Vokietijos postūmio dėka „iš esmės“ pritarė didžiuliam investicijų paktui.

Visgi Europos Parlamentas ketvirtadienį balsavo už tai, kad būtų atsisakyta svarstyti ES ir Kinijos investicijų susitarimą tuo atveju, jei Kinija taikys sankcijas Europos Parlamento nariams ir mokslininkams.

„Kinija įvedė sankcijas atitinkamoms ES institucijoms ir personalui, skleidžiančiam melą dėl Sindziango bei melagingą informaciją, kuri rimtai pakenkė Kinijos suverenitetui ir interesams“, – reguliariai rengiamoje spaudos konferencijoje teigė Zhao Lijianas.

Jis paragino ES „nedelsiant nustoti kištis į Kinijos vidaus reikalus, atsisakyti konfrontacinio požiūrio“ ir ES ir Kinijos santykius „grąžinti į teisingo dialogo ir bendradarbiavimo kelią“.

Minimas susitarimas buvo ginamas kaip atversiantis labai reikalingų galimybių Europos įmonėms ilgai užvertoje Kinijos ekonomikoje, tačiau jo galutinis ratifikavimas 27 valstybėse narėse ir Europos Parlamente veikiausiai užtruks dar ne vieną mėnesį.

Padėtis paaštrėjo kovo mėnesį, kai ES ėmėsi sankcijų prieš keturis valdančiosios partijos ir Sindziango regiono vietos valdžios pareigūnus dėl jų veiksmų musulmonų uigūrų mažumos atžvilgiu.

Pekinas iškart ėmėsi atsakomųjų priemonių ir paskelbė sankcijas virtinei Europos politikų bei mokslininkų, įskaitant svarbius Europos Parlamento narius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos