„Produktai su Europos geografinėmis nuorodomis yra žinomi dėl savo kokybės ir įvairovės, todėl svarbu juos apsaugoti ES lygiu ir visame pasaulyje, siekiant garantuoti autentiškumą ir išsaugoti jų reputaciją“, – pasirašydamas dokumentą teigė ES žemės ūkio komisaras Januszas Wojciechowskis.
2019 metais Kinija tapo trečia pagal dydį ES žemės ūkio maisto produktų pirkėja, į kurią siunčiamo eksporto apimtis sudarė 14,5 mlrd. eurų, sakoma Europos Komisijos komunikate.
Tuo pačiu metu Kinija į ES importuojamų produktų su saugomomis geografinėmis nuorodomis sąraše užima antrąją vietą, o pagal vertę jie sudaro 9 proc. importo, įskaitant vynus, stipriuosius gėrimus ir žemės ūkio maisto produktus.
Be to, įsigaliojus susitarimui, Europos vartotojai galės atrasti autentiškų kiniškų delikatesų.
ES saugomų geografinių nuorodų, kurios turės būti skelbiamos Kinijoje, sąraše yra tokie visiems gerai žinomi produktai kaip cava vynas, šampanas, fetos sūris, airiškas viskis, Miuncheno alus, lenkiška degtinė, portas ir Parmos kumpis. Kinų maisto produktų sąraše yra pupelių pasta „Pixian Dou Ban“, baltoji arbata „Anji Bai Cha“, ryžiai „Panjin Da Mi“ ir imbieras „Anqiu Da Jiang“.
Tikimasi, kad po ratifikavimo procedūros susitarimas įsigalios 2021 metų pradžioje. Per ketverius metus nuo jo įsigaliojimo, susitarimo taikymo sritis bus išplėsta įtraukiant papildomas 175 abiejų šalių geografines nuorodas.