Tačiau Komisija pažymėjo, jog dėl šios mokesčių lengvatos „tam tikros tarptautinės grupės buvo nederamai atleistos“ nuo Jungtinės Karalystės kovos su mokesčių vengimu taisyklių.
„Pagal ES valstybės pagalbos taisykles tai yra neteisėta. Jungtinė Karalystė dabar privalo išieškoti sumą, kuri [bendrovių] buvo gauta dėl netinkamos mokesčių lengvatos“, – pareiškė už konkurenciją atsakinga Komisijos narė Margrethe Vestager.
Ištyrusi Didžiosios Britanijos mokesčių schemą, Komisija nusprendė, kad ji iš dalies yra pagrįsta ir negali būti laikoma valstybės pagalba. Neteisėtais buvo pripažinti tik sprendimai, pagal kuriuos tam tikros tarptautinės grupės buvo nederamai atleistos nuo Didžiosios Britanijos kovos su mokesčių vengimu taisyklių.
Komisija savo sprendimą paskelbė praėjus vos kelioms dienoms po kovo 29-oisios – pradinės Didžiosios Britanijos išstojimo iš ES dienos, ir tai rodo, jog Didžioji Britanija su naryste ES susijusius įsipareigojimus turės vykdyti ir prieš „Brexit“, ir po jo.
Didžioji Britanija nėra pirmoji ES valstybė narė, kuriai Komisija yra liepusi susigrąžinti neteisėtą valstybės pagalbą, kuri tarptautinėms bendrovėms buvo suteikta mokesčių lengvatomis. Anksčiau tokių sprendimų sulaukė Liuksemburgas, Nyderlandai ir Airija.
Be to, sumokėti ES šalyse anksčiau nesumokėtus mokesčius buvo liepta tokiems JAV milžinams kaip „Apple“, „Amazon“ ir „Starbucks“.
Europos Komisija jau penkerius metus vykdo kampaniją prieš valstybes nares, kurios laužo taisykles, kad stambioms tarptautinėms bendrovėms suteiktų nesąžiningų mokesčių lengvatų.