Už konkurenciją atsakinga Europos Komisijos (EK) narė Margrethe Vestager ištirs, ar tam tikros išimtys, leidžiamos pagal Didžiosios Britanijos mokesčių teisės aktus, prilygsta ES valstybės pagalbos taisyklių pažeidimui.
„Atidžiai įvertinsime Jungtinės Karalystės kovos su mokesčių vengimu taisyklėse numatytą išimtį dėl tam tikrų tarptautinių korporacijų sandorių, nes norime įsitikinti, kad ji nepažeidžia ES valstybės pagalbos taisyklių“, – pareiškė M.Vestager.
Anot jos, „visos įmonės turi mokėti sąžiningus mokesčius. Siekiant šio tikslo, svarbų vaidmenį atlieka kovos su mokesčių vengimu taisyklės. Tačiau taisyklės neturi prieštarauti savo tikslui ir negalima į tam tikras įmones žvelgti palankiau negu į kitas.“
Apie tyrimą paskelbta tuo metu, kai Londonas ir Briuselis yra įklimpę į lėtai judančias derybas dėl Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš ES 2019 metų kovo mėnesį.
Tačiau Komisija pareiškė, kad, kol Didžioji Britanija tebėra bloko narė, „ji turi visas su šia naryste susijusias teises ir pareigas“.
„Visų pirma, kol Jungtinė Karalystė tebėra ES narė, Jungtinei Karalystei ir Jungtinėje Karalystėje toliau visapusiškai taikomi ES konkurencijos įstatymai, įskaitant ES valstybės pagalbos taisykles“, – pabrėžė Komisija.
ES pastaruoju metu aktyviai drausmino valstybes nares, kurios laužydavo taisykles, kad stambioms tarptautinėms korporacijoms suteiktų nesąžiningų mokesčių lengvatų. Komisijos taikinyje atsidūrė ir JAV technologijų milžinai, įskaitant „Apple“ ir „Google“.