„Euro įvedimo Lietuvos Respublikoje koordinavimo komisijos vardu noriu padėkoti visiems, prisidėjusiems prie euro įvedimo Lietuvoje – ir verslo, ir valdžios institucijoms, ir visuomenei, kuri sėkmingai, be didelių kliūčių perėmė naująją valiutą. Eurais Lietuvoje atsiskaitoma jau šimtą dienų“, – sakė premjeras A. Butkevičius.
Eurobarometro duomenimis, net 92 proc. Lietuvos gyventojų jautėsi labai gerai ir gerai informuoti apie euro įvedimą Lietuvoje.
Vyriausybės vadovas pasidžiaugė sėkmingai įgyvendinta Visuomenės informavimo apie euro įvedimą ir komunikacijos strategija, kuri leido užtikrinti puikų gyventojų informuotumą – Eurobarometro duomenimis, net 92 proc. Lietuvos gyventojų jautėsi labai gerai ir gerai informuoti apie euro įvedimą Lietuvoje“, – sakė premjeras A. Butkevičius.
Komisija konstatavo, kad aktyviausias valiutos keitimo etapas baigtas. Jis vyko sklandžiai ir didžioji dalis apyvartoje buvusių litų iškeista.
Pažeidimų, nustatomų dėl nesąžiningo prekių ir paslaugų kainų perskaičiavimo iš litų į eurus, mažėja jau šeštą mėnesį iš eilės. Ženkliai mažėjantis pažeidimų skaičius rodo, kad absoliuti dauguma ūkio subjektų atsakingai vykdo euro įvedimą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimus dėl dvejopo kainų nurodymo.
Didžiausias gyventojų nuogąstavimas, kad po euro įvedimo išaugs prekių ir paslaugų kainos, neišsipildė.
Be to, didžiausias gyventojų nuogąstavimas, kad po euro įvedimo išaugs prekių ir paslaugų kainos, neišsipildė. Pirmaisiais šių metų mėnesiais Lietuvos statistikos departamentas šalyje fiksavo 100 pagrindinių vienarūšių vartojimo prekių ir paslaugų vidutinių mažmeninių kainų mažėjimą (defliaciją).
Dėl euro įvedimo Lietuvoje pagerėjo šalies skolinimosi reitingai, sumažėjo skolinimosi ir valiutų keitimo kaštai. Skaičiuojama, kad per pirmuosius tris mėnesius gyventojai, verslas ir valstybės sektorius sutaupė apie 30 mln. litų (8,68 mln. Eur) litų ir eurų keitimo išlaidų.
Atsižvelgiant į itin sėkmingai vykdomą euro įvedimo procesą Lietuvoje, šiandien Euro įvedimo Lietuvos Respublikoje koordinavimo komisijos posėdyje nuspręsta pritarti nuostatai, kad tikslinga palikti galioti Euro įvedimo Lietuvos Respublikoje įstatyme nustatytą privalomą kainų nurodymo litais ir eurais laikotarpį, t. y. iki 2015 m. birželio 30 d., ir jo daugiau nebepratęsti.