ES statistikos agentūra Eurostatas pranešė, kad 19 narių turinčiame bloke, kuriame naudojama bendra valiuta, nedarbo lygis siekė 8,3 procento. Patikslinti duomenys parodė, kad toks pat nedarbo lygis buvo ir sausio mėnesį.
Jaunimo nedarbas euro zonoje, smarkiai išaugęs per COVID-19 krizę, sumenko iki 17,3 proc., pranešė Eurostatas.
Šis skaičius vis dar buvo didesnis nei prieš metus, prieš pat prasidedant pandemijai, kai nedarbas euro zonoje siekė 7,4 proc., o jaunimo nedarbas siekė 15,4 procento.
Nedarbas Europoje pasiekė piką 2020 metų pavasarį, kai dėl griežtų ribojamųjų priemonių, įvestų įvairiose šalyse, ekonomika susidūrė su dideliu nuosmukiu.
Visgi daugelis vyriausybių įgyvendino ES remiamas darbo vietų išlaikymo sistemas ir kitas programas, kurios iki šiol padėjo išvengti ilgalaikių padarinių užimtumui, kurių daugelis labai bijojo.
Nedarbo lygis 27 nares turinčioje Europos Sąjungos vasarį siekė 7,5 proc., kaip ir sausį, tačiau buvo 1 procentiniu punktu didesnis nei tuo pačiu laikotarpiu prieš metus.
Čekijoje ir Lenkijoje nedarbo lygis buvo žemiausias ir siekė šiek tiek daugiau nei 3 procentus.
Vokietijoje – didžiausios ES ekonomikoje ir pramonės jėgainėje – nedarbo lygis siekė 4,5 procento.
Didžiausias nedarbo rodiklis buvo užfiksuotas šalyse, kurios smarkiai priklauso nuo, pavyzdžiui, Ispanijoje (16,1 proc.) ir Graikijoje, kur, kaip parodė naujausi duomenys, gruodžio mėnesį nedarbo lygis siekė 15,8 procento.