Vertinant metinį pokytį, euro zonos BVP sumenko 1,3 procento.
Antrasis įvertis rodė reikšmingesnį BVP sumažėjimą – 0,6 proc., palyginti su praėjusiu ketvirčiu, ir 1,8 proc. palyginti su tuo pačiu laikotarpiu metais anksčiau.
Ekspertai nesitikėjo, kad rodikliai bus patikslinti, rodo „Trading Economics“ duomenys.
2020 metų ketvirtąjį ketvirtį, remiantis atnaujintais duomenimis, euro zonos ekonomika sumenko 0,6 proc. lyginant su ankstesniu ketvirčiu ir 4,7 proc. lyginant su 2019 metų ketvirtuoju ketvirčiu.
Tai reiškia, kad regiono ekonomika antrą kartą per metus susidūrė su nuosmukiu, nes daugelyje šalių buvo įvesti apribojimai, skirti kovai su koronavirusinės infekcijos COVID-19 plitimu.
Vokietija pirmąjį ketvirtį užfiksavo 1,8 proc. BVP sumažėjimą, palyginti su ankstesniu ketvirčiu, Ispanija ir Nyderlandai – 0,5 proc., Prancūzija – 0,1 proc. nuosmukį.
Tuo pat metu Italijos ekonomika ūgtelėjo 0,1 procento.
Remiantis patikslintais duomenimis, Europos Sąjungos BVP sausio–kovo mėnesiais smuktelėjo 0,1 proc., o ankstesnį ketvirtį – 0,4 procento.
Anksčiau buvo pranešta, kad rodiklis pirmąjį ketvirtį sumažėjo 0,4 procento.
Vertinant metinį pokytį, nuosmukis siekė 1,2, o ne 1,7 procento, kaip rodė antrasis įvertinimas.
Praėjusių metų ketvirtąjį ketvirtį bloko BVP metine išraiška sumenko 4,4 procento.
Antradienį paskelbtoje Eurostato ataskaitoje taip pat pateikti duomenys apie užimtumo dinamiką euro zonoje ir ES pirmąjį ketvirtį.
Galutiniais duomenimis, sausio–kovo mėnesiais, palyginti su ankstesniu ketvirčiu, darbuotojų skaičius euro zonoje sumažėjo 0,3 proc., ES – 0,2 procento. Palyginti su pirmuoju praėjusių metų ketvirčiu, darbuotojų skaičius sumenko 1,8 proc. euro zonoje ir 1,6 proc. – ES.