Ekonominių duomenų tyrimo bendrovės „IHS Markit“ teigimu, „įspūdinga“ vakcinavimo nuo COVID-19 kampanijų pažanga paspartino ekonomikos atsigavimą bloke, prie kurio prisidėjo ir apribojimų švelninimas.
Šios „šviesėjančios perspektyvos, kad gyvenimas vis labiau grįš į įprastą padėtį, <...> padidino pasitikėjimą, kuris savo ruožtu paskatino rekordines išlaidas ir samdą“, – pažymėjo „IHS Markit“ vyriausiasis verslo ekonomistas Chrisas Williamsonas.
„IHS Markit“ skaičiuojamas pirkimų vadybininkų indeksas (PMI) – vienas iš ankstyviausių rodiklių, leidžiančių įvertinti, kur linkme juda ekonomika, – parodė, kad verslo veikla ūgtelėjo nuo 57,1 punkto gegužę iki 59,2 punkto birželį, gerokai viršydama augimą rodantį 50 punktų lygį.
Duomenys leidžia tikėtis spartaus augimo antrąjį ir trečiąjį šių metų ketvirčiais, leisiantį atsigauti po dviejų nuosmukio ketvirčių rudenį ir žiemą.
Spartus augimas turi ir šalutinį poveikį, didindamas spaudimą tiekimo grandinėms ir kainoms, kurios auga dėl staigaus paklausos padidėjimo, pažymėjo „IHS Markit“.
„Stiprus augimas – tiek Europoje, tiek visame pasaulyje – reiškia, kad įmonės stengiasi patenkinti paklausą ir susiduria su tiek žaliavų, tiek darbuotojų trūkumu“, – teigė Ch.Williamsonas.
„Esant tokioms sąlygoms, įmonių galia didinti kainas toliau augs, kas neišvengiamai dar labiau padidins spaudimą infliacijai ateinančiais mėnesiais“, – pridūrė analitikas.