Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Europos akcijų indeksai savaitę baigė „raudonojoje zonoje“

Investuotojams nerimaujant dėl Italijos biudžeto deficito, pagrindiniai Europos akcijų indeksai penktadienio ir visos savaitės prekybos sesiją užbaigė su minuso ženklu.
Frankfurto vertybinių popierių birža
Frankfurto vertybinių popierių birža / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Bendras didžiausių regiono įmonių akcijų indeksas „Stoxx Europe 600“ penktadienį sumenko 0,86 proc. iki 376,41 punkto. Nuo savaitės pradžios šis rodiklis nusileido 1,77 procento.

Didžiosios Britanijos FTSE 100 penktadienį smuko 1,35 proc., Prancūzijos CAC 40 – 0,95 proc., Vokietijos DAX – 1,08 proc., o Ispanijos IBEX 35 ir Italijos FTSE MIB – atitinkamai 0,65 ir 1,3 procento.

Didžiausiu rizikos veiksniu Europos investuotojai tebelaiko praėjusią savaitę paskelbtą Italijos kitų metų biudžeto projektą.

Dokumente numatyta, kad 2019 metais šalies biudžeto deficitas sudarys 2,4 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP), nors ankstesnioji Italijos vyriausybė buvo numačiusi beveik triskart mažesnį rodiklį.

Tuo tarpu Italijos valstybės skola yra antra pagal dydį euro zonoje ir nusileidžia tik Graikijos įsiskolinimui.

Italijos vicepremjeras Luigi Di Maio šią savaitę pareiškė, kad šalis „nė per nago juodymą“ nenusileis dėl kitų metų biudžete nustatytų valstybės išlaidų tikslų, nors dėl jų biudžeto deficitas bus didesnis negu žadėta anksčiau ir sudarys 2,4 proc. BVP.

Tačiau italų žiniasklaidoje pranešama, jog vyriausybė svarsto galimybę iki 2021 metų deficitą laipsniškai sumažinti iki 2 procentų.

„Unilever“ akcijos Londone atpigo 0,6 proc., o Amsterdame – mažiau nei 0,2 procento. Viena didžiausių pasaulyje kasdienio vartojimo prekių gamintojų dėl kelių stambių akcininkų spaudimo buvo priversta atsisakyti plano savo bendroves Didžiojoje Britanijoje ir Nyderlanduose sujungti į vieną struktūrą.

„Danske Bank“ kapitalizacija penktadienį sumažėjo 6,2 procento. Šią savaitę buvo paskelbta, kad JAV teisingumo departamentas pradėjo tyrimą dėl pinigų plovimo per banko Estijos filialą. Analitikų vertinimais, dėl šio skandalo didžiausiam Danijos bankui gali grėsti kelių milijardų JAV dolerių bauda.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais