Valdžios sektoriaus deficitas, EK prognozėmis, 2016 m. sudarys 0,5 proc. BVP, o šiais ir 2018-aisiais šis rodiklis sieks 0,7 proc. BVP.
„Mums svarbu, kad, vertindama valdžios sektoriaus balansą, Komisija atsižvelgia į struktūrinių reformų, šiuo atveju – socialinio modelio įgyvendinimo įtaką. Apskaičiuota, kad minėta reforma balansą didina maždaug 0,5 proc. BVP“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.
Pasak ministro, viešųjų finansų būklę sustiprins ir griežtesnis valstybės išlaidų valdymas – tokį teigiamą drausmingo požiūrio į išlaidas poveikį kartu sparčiai augant mokesčių bazei, 2017–2018 metams prognozuoja ir EK. „Matome pasitikėjimą mūsų viešųjų finansų tvarumu, nes Lietuvos nėra tarp atidžiau stebimų valstybių, kurių viešieji finansų keltų rūpestį“, – komentuoja finansų ministras.
Prognozuojama kad padėtis darbo rinkoje taip pat nuosekliai gerės: augs atlyginimai, o nedarbas toliau mažės – nuo 7,5 proc. šiemet iki 7,1 proc. 2018-aisiais.
Komisija pabrėžia, kad nors ekonomikos augimas ES lygiu atsigauna, bet lieka neapibrėžtumas dėl vidaus veiksnių (rinkimų ciklo ES valstybėse), taip pat – išorinių, pasikeitus JAV politikai. Prognozėse atkreipiamas dėmesys į JAV dolerio stiprėjimą, kuris darys įtaką ES ekonomikai 2019–2020 m. laikotarpiu.