Kainų augimą daugiausia lėmė 4,3 proc. išaugusios energijos kainos, pažymėjo Eurostatas. Per praėjusius mėnesius energijos kainos krito, kartais gana netikėtai.
Nors ir laikina, didesnė infliacija gali išliktų bent iki vasaros, kai laukiamas ekonomikos atsivėrimas staigiai padidins paklausą, teigė ING ekonomistė Charlotte de Montpellier.
Infliacijos ūgtelėjimas „yra veiklos atsigavimo ženklas ir nekelia nerimo, nes yra laikinas“, – teigė analitikė naujienų agentūrai AFP.
Ji taip pat atkreipė dėmesį į pasaulinių tiekimo grandinių svarbą, kurią akivaizdžiausiai pademonstravo Sueco kanalą užblokavusio laivo „Ever Given“ istorija.
Europos Centrinio Banko vadovė Christine Lagarde šio mėnesio pradžioje teigė, jog didėjančias vartotojų kainas lėmė „laikini veiksniai“, iš esmės susiję su pandemija, ir tai nepaskatins banko artimiausiu metu griežtinti itin laisvos pinigų politikos.
Pažymėdamas, kad paklausa Europos Sąjungoje vis dar yra lėta, Eurostatas teigė, jog pagrindinė infliacija, neįtraukiant energijos kainų ir kitų nepastovių veiksnių, kovo mėnesį sumažėjo iki 0,9 proc., palyginti su 1,1 procento vasario mėnesį.