„Mūsų pirminis vertinimas yra tas, kad PVM sumažinimas vargiai galėtų išspręsti kurią nors problemą iš tų, kurias kelia asociacija. Bet mes norėtume įvertinti dar tuos duomenis, kuriuos pateikė mums asociacija gavusi iš savo broliškų asociacijų“, – antradienį žurnalistams sakė I.Šimonytė.
Ji priminė, kad apie 80 proc. Lietuvoje veikiančių viešbučių klientų yra užsieniečiai. O jie esą dažniausiai čia atvyksta verslo reikalais. „Norėčiau grįžti prie to, kad verslo klientų apsisprendimą, kur vykti, lemia ne PVM, o verslo interesai“, – dėstė ministrė.
Naujienų portalas 15min.lt primena, kad sumažinti 21 proc. siekiantį PVM ne kartą prašė Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija (LVRA). Šį prašymą LVRA grindžia tuo, kad viešbučių paslaugos yra eksportas, o iš Lietuvos eksportuojamoms prekėms taikomas 0 proc. PVM.
Dar 2008 metais viešbučiams taikomas PVM siekė 5 proc.
LVRA prezidentė Evalda Šiškauskienė yra sakiusi, kad sumažinus PVM viešbučiai įsipareigotų 10 proc. sumažinti kainas ir priimti tūkstantį naujų darbuotojų. Tai, LVRA skaičiavimais, į šalies biudžetą atneštų apie 7 mln. mokesčių.