Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Finansų ministrė: „Įšaldytą Rusijos turtą būtina panaudoti nuostolių Ukrainai kompensavimui“

Finansų ministrė Gintarė Skaistė Varšuvoje susitiko su naująja Lenkijos finansų ministre Magdalena Rzeczkowska. Susitikimo metu ministrės aptarė galimybes įšaldytą rusišką turtą panaudoti Ukrainos atstatymui ir kviesti Sąjungą kurti naują instrumentą su humanitarinės krizės pasekmėmis besidorojančioms valstybėms remti, rašoma ministerijos pranešime spaudai.
Gintarė Skaistė Varšuvoje susitiko su Lenkijos finansų ministre Magdalena Rzeczkowska
Gintarė Skaistė Varšuvoje susitiko su Lenkijos finansų ministre Magdalena Rzeczkowska / Ministerijos nuotr.

Anot ministrės G.Skaistės, karą Ukrainoje pradėjusi Rusija turi atsakyti už savo veiksmus ir finansiškai sumokėti už padarytą milžinišką žalą. Vienas iš galimų būtų – žalos atlyginimas Rusijos turtu.

„Bendrija ir jai pritariančios šalys jau žengė pirmąjį žingsnį – įgyvendino priemones dėl Rusijos asmenų, įmonių ir centrinio banko turto įšaldymo. Dabar būtina eiti toliau – kartu su tarptautiniais partneriais, veikiant vieningai nacionaliniu, ES ir globaliu lygiais, sukurti bendrą karo nuostolių Ukrainai kompensavimo mechanizmą, panaudojant konfiskuotą Rusijos turtą“, – pažymėjo finansų ministrė G.Skaistė.

Susitikime ministrės taip pat aptarė karo sukeltą humanitarinę pabėgėlių krizę, su kuria daugiausiai susiduria Ukrainos pasienio ir Baltijos valstybės. Anot ministrės G.Skaistės, ligšiolinė Europos Komisijos (EK) pagalba yra itin vertinama, tačiau nepakankama. Reikalingas naujas finansinis instrumentas, padėsiantis pabėgėlių krizę amortizuojančioms valstybėms.

„Iki šiol Europos Komisija ragino valstybes nares panaudoti jau patvirtintų finansinių instrumentų lėšomis. Lietuvos ir daugelio valstybių atveju, jos jau suplanuotos panaudoti, todėl iš esmės nesprendžia problemos. Kviečiame EK kurti papildomą finansinį instrumentą humanitarinę Ukrainos karo pabėgėlių krizę amortizuojančioms valstybėms, remiantis jau turima 2015 m. patirtimi, kuomet panašus instrumentas buvo pristatytas Graikijos atveju“, – sakė ministrė.

Anot ministrės, pagalbos instrumentas galėtų būti finansuojamas dalinai Bendrijos, dalinai – nacionalinių biudžetų lėšomis.

Primename, jog naujoji Lenkijos finansų ministrė M. Rzeczkowska paskirta balandžio 26 d.

Lenkija šiuo metu yra daugiausiai ukrainiečių priėmusi valstybė. Lietuva jau priėmė beveik 2 proc. visos lietuvių populiacijos sudarančią dalį – 50 tūkstančių Ukrainos pabėgėlių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?