Susitikime daugiausia dėmesio buvo skirta kompetencijų plėtrai, rizikų valdymui bei technologinei partnerystei – svarbiausiems sektoriaus transformacijos kriterijams, padedantiems išlaikyti lyderiaujančias fintech ekosistemos pozicijas.
Pasak „Fintech Lithuania“ vadovės Lauros Guobužaitės, Lietuva yra pripažįstama Europos Sąjungos lydere fintech srityje, sugebančia pritraukti naujus produktus kuriančias ir bandančias įmones.
„Ši lyderystė buvo pasiekta dėl efektyvaus Vyriausybės, reguliuotojo – Lietuvos banko ir verslo bendradarbiavimo. Tačiau fintech ekosistema nuolat keičiasi ir norint išlaikyti lyderystę, turime ne tik į juos reaguoti, bet ir patys juos kurti, pritraukti inovacijas. Tam ir reikia nuolat bei atvirai kalbėtis apie lūkesčius, tikslus ir kylančias problemas, – teigia „Fintech Lithuania“ vadovė L.Guobužaitė. – Mūsų nariai yra pažengusios įmonės, kurios jau gali prisidėti ir įžvalgomis, ir technologinėmis inovacijomis prie reguliuotojams tenkančių iššūkių sprendimo.“
„Bendromis pastangomis su kitomis institucijomis ir rinka esame sukūrę puikius pagrindus tolesnei tvariai fintech ekosistemos plėtrai ir galime reikšmingai prisidėti prie globalių pokyčių per mūsų įstaigų teikiamas finansines, IT ir kitas susijusias paslaugas. Šalyje veikiančios ir naujai kuriamos įmonės turi potencialo ir toliau didinti savo vaidmenį technologiškai transformuojant tarptautinius bankus ir kitas finansų institucijas. Taip pat skatiname, kad pažangias idėjas ir naujus verslo modelius startuoliai galėtų išbandyti bandomojoje finansinių inovacijų aplinkoje, jų naudą pajustų Lietuvos gyventojai ir įmonės, o su inovatyviomis paslaugomis susijusios rizikos būtų suvaldytos“, – sako Lietuvos banko valdybos narys Simonas Krėpšta.