„Fitch“ pažymi, kad Lietuvos ekonomikos stabilizavimosi lygis teikia daug vilčių bei prognozuoja 1 proc. BVP augimą 2010 metams, teigiama Finansų ministerijos išplatintame pranešime.
„Fitch“ akcentuoja, kad viešieji finansai yra pagrindinis rodiklis, į kurį atsižvelgiama nustatant skolinimosi reitingus Lietuvai. Agentūros teigimu, 2009 metų fiskalinis deficitas buvo 9,1 proc. BVP, tačiau jei Vyriausybė nebūtų ėmusis reikalingų priemonių, deficitas pernai būtų pasiekęs ir 17 proc. BVP.
„Fitch“ prognozuoja, kad 2010 metų deficitas, nepaisant negatyvaus ciklo efekto, sumažės iki 8 proc. BVP. Neseniai patvirtinta atnaujinta Konvergencijos programa griežtai įsipareigojama mažinti valdžios sektoriaus deficitą iki 3 proc. BVP 2012 metais.
„Fitch“ vertinimu, tolesni Vyriausybės taupymo uždaviniai atitinka numatomą skolos santykio su BVP dinamiką, kuria remiantis valstybės skola, prognozuoja „Fitch“, pasieks apie 42 proc. BVP 2011 metų pabaigoje ir vėliau susidarys prielaidos jai mažėti. Toks numatomas skolos lygis suderinamas su stabiliais dabartiniais šalies skolinimosi reitingais.
Makroekonominiai disbalansai išnyko: einamosios sąskaitos deficitą pakeitė 3,2 proc. BVP perteklius (palyginkime: 14,6 proc. BVP deficitas buvo 2007–2008 metais). Įvykusi darbo užmokesčio korekcija padėjo atsigauti eksportui.
Lietuva taip pat pasiekė didžiulį stabilumo finansų rinkose lygį – tarpbankinių palūkanų normos (nacionaline valiuta) stipriai sumažėjo, palyginti su 2009 metais, o bankų sistemos likvidumas yra aukštas. „Fitch“ pabrėžia, kad tai, jog Lietuvoje veikiantys bankai yra užsienio kapitalo, neabejotinai turi akivaizdžią teigiamą įtaką šalies skolinimosi reitingams, nes eliminuoja grėsmes galimoms Vyriausybės išlaidoms, susijusioms su praradimais finansų sektoriuje.