O ateinančiais metais pasaulio ekonomika turėtų išaugti 3,1 proc. – daugiausiai nuo 2010 metų, teigiama agentūros pranešime spaudai.
„Spartesnis augimas atspindi sinchroninį augimą tiek besivystančiose šalyse, ir šalyse su išsivysčiusia ekonomika. Makropolitika ir įtemptesnė padėtis darbo rinkose palaikys paklausos augimą išsivysčiusiose šalyse, o nuo 2015 vykstantys pokyčiai Kinijos nekilnojamojo turto rinkoje bei nuo praėjusių metų pradžios atsigaunančios žaliavų kainos skatins paklausos augimą besivystančiose šalyse“ – sakė „Fitch“ analitikas Brianas Coultonas.
Labiausiai į teigiamą pusę, lyginant su kovą skelbta ataskaita, pakeistos euro zonos ekonomikos prognozės. Geresni vidaus rinkos paklausos duomenys ir didėjantis įsitikinimas, kad Europos Centrinio Banko (ECB) kiekybinio švelninimo programa veikia, paskatino „Fitch“ analitikus padidinti euro zonos ūkio prieaugio prognozę šiems metams nuo 1,7 iki 2 proc.
„Paklausos augimas stambiose besivystančiose šalyse šiais metais paspartės. Kaip Brazilija, taip ir Rusija neseniai grįžo prie realaus BVP augimo, ir naujausi duomenys patvirtina, kad vartojimo ir investicijų apimtys Rusijoje ima augti“, – sakė B.Coultonas.
„Du esminiai rizikos veiksniai, kurie buvo įvardinti praėjusiame ketvirtyje, – euro zonos žlugimas ir agresyvus JAV protekcionizmas – neišnyko, tačiau pastaraisiais mėnesiais jie gerokai sumažėjo“, – pažymėjo analitikas.