Tokią nuomonę jis išreiškė laikraštyje „The New York Times“ paskelbtame straipsnyje, kurį jis parašė kartu su Minesotos universiteto infekcinių ligų tyrimų ir politikos centro vadovu Michaelu Oesterholmu.
Kiek anksčiau N.Kashkari šią savo nuomonę išreiškė interviu televizijos kanalui CBS. Jis tuomet pareiškė, jog „tuo atveju, jeigu mėnesį ar pusantro būtume taikę griežtą karantiną, būtume galėję sumažinti užsikrėtimų skaičių ir testavimo bei kontaktų atsekimo būtų išties pakakę kontroliuoti“ viruso plitimą.
Straipsnyje „The New York Times“ N.Kashkari ir M.Oesterholmas įspėja, jog gali susiklostyti itin nepalanki padėtis ir „viskas, ką mes jau patyrėme, gali atrodyti kaip apšilimas prieš didesnę katastrofą“.
„Iš esmės, pastangų taikyti karantino apribojimus, kad būtų galima suvaldyti viruso plitimą, mes atsisakėme gerokai anksčiau negu virusas buvo suvaldytas“, – rašoma straipsnyje.
N.Kashkari ir M.Oesterholmas taip pat pažymėjo, kad JAV vyriausybei būtina imtis kur kas didesnės apimties skatinamųjų priemonių.
„Kongresas turi ryžtingai remti žmones, kurie dėl COVID-19 neteko darbo. Tai nėra vien teisinga. Tai yra gyvybiškai svarbu tam, kad atsigautų ekonomika“, – parašė jie straipsnyje.
Panašią nuomonę išreiškė ir Čikagos federalinio rezervo banko vadovas Charlesas Evansas, kuris pareiškė, jog Baltųjų rūmų ir Kongreso demokratų nesugebėjimas pasiekti susitarimą dėl naujų paskatų yra „nepalankus“ JAV ekonomikai.
„Mano nuomone, dar vienas paramos priemonių rinkinys išties yra svarbus“, nes „mes nekontroliuojame viruso plitimo“, pareiškė jis interviu CBC.
JAV prezidentas Donaldas Trumpas, apeidamas Kongresą, savaitgalį pasirašė kelis įsakus dėl finansinės paramos koronaviruso pandemijos paveiktiems amerikiečiams pratęsimo.
Pagal D.Trumpo pasirašytus įsakus bus, be kita ko, iš dalies grąžinti bedarbio pašalpos priedai, mokėti dešimtims milijonų amerikiečių, kurie neteko darbo dėl koronaviruso pandemijos. Priedus, kurie sudarys po 400 JAV dolerių per savaitę, 75 proc. finansuos federalinė vyriausybė, o 25 proc. – valstijų valdžia.
Taip pat bus atidėtas mažiau nei 100 tūkst. JAV dolerių per metus uždirbančių asmenų atlyginimo mokesčių mokėjimas ir, be kita ko, pratęstas moratoriumas dėl studijų paskolų grąžinimo atidėjimo. Be to, bus pratęstas būsto nuomininkams ir nuomotojams skirtų paramos priemonių galiojimas.
Tačiau dėl tokio sprendimo D.Trumpui gali grėsti teisinės pasekmės, nes pagal JAV Konstituciją sprendimus dėl valstybės išlaidų priima būtent Kongresas, rašo agentūra „Bloomberg“.