„Šiuo metu matome, kad vartotojai linkę apsipirkti anksčiau, kad gautų prekių prieš joms pasibaigiant“, – kanalui CBS teigė JAV centrinio banko San Fransisko skyriaus vadovė Mary Daly.
Apsipirkdami artėjančioms šventėms, „žmonės nelaukia, nors jau dabar dažna išgirsta, kad norimų prekių bus tik po švenčių“, – teigė FRS pareigūnė.
„Taigi bus vėlavimų“, taip pat „susidarys tam tikras spaudimas šventinio sezono prekių kainoms“, pridūrė M.Daly.
Norint išspręsti šias problemas, reikalinga „didesnė darbo jėgos pasiūla prekių rinkoje“.
Kitaip tariant, norint paspartinti prekių srautus ir gamybą, žmonėms, kurie dėl koronaviruso pandemijos paliko darbo rinką ir šiuo metu negali grįžti dėl tokių apribojimų, kaip vaikų priežiūros ar sveikatos klausimai, turi būti leista grįžti į darbą.
JAV darbo rinka, kuri birželio ir liepos mėnesiais stipriai atsigavo ir sukūrė po daugiau nei milijoną darbo vietų tais mėnesiais, rugpjūtį ir rugsėjį smarkiai sulėtėjo.
Rugsėjo mėnesį rinkoje buvo sukurta tik 194 tūkst. naujų darbo vietų.
„Tai labai nestabilus laikotarpis. COVID-19 dar neįveiktas, todėl nesitikiu, kad darbo rinkoje nekils kliuvinių“, – pažymėjo M.Daly.
„Sulauksime pakilimų ir nuosmukių, ypač dėl koronaviruso delta atmainos“, – pridūrė ji.
FRS pareiškė norinti pradėti mažinti turto pirkimo programos, palaikiusios JAV ekonomiką pandemijos metu, apimtis, tačiau prieš paskelbdama tikslų veiksmų pražios laiką norinti išvysti pažangą darbo rinkoje.
Visgi dauguma ekonomistų mano, kad nuviliantys rugsėjo mėnesio darbo rinkos plėtros duomenys netaps kliūtimi centrinio banko sprendimui paskelbti pranešimą apie minėtos programos apimčių mažinimą per lapkritį įvyksiantį susitikimą.