TS-LKD komunikacijos vadovė Vytautė Šmaižytė atsiuntė komentarą, kuriame paaiškina, kad tokios apimties turto, kuris nurodomas deklaracijose, realiais milijonais G.Landsbergis ir jo šeima neturi, ir apie politiko turtus viešai manoma klaidingai.
Mat pernai G.Landsbergio žmonos Austėjos Landsbergienės verslas ėmė paskolą naujos mokyklos statybai ir dėl to reikėjo įvertinti akcijų vertes.
„Prieš imant paskolą naujos mokyklos statybai 2019 m., buvo privalomas reikalavimas įvertinti įmonių akcijų vertę. Kas ir buvo padaryta – ši akcijų vertė atsispindi A.Landsbergienės turto deklaracijoje, tačiau verslo finansiniai įsipareigojimai yra dar didesni, šiuo metu siekiantys 20 mln. eurų.
Kaip jau buvo skelbta viešai, 2019 metų rugpjūtį A.Landsbergienė padidino motininės įmonės „Kibirkštis“ įstatinį kapitalą iki 12,6 mln. Eur. Įstatinis kapitalas padidintas ne piniginiu įnašu, o įnešant „Vaikystės sodo“ ir „Karalienės Mortos mokyklos“ akcijas verslo vertintojų nustatyta akcijų rinkos verte“, – paaiškina V.Šmaižytė.
Anot jos, „Kibirkštis“ yra prisiėmusi 20 mln. Eur vertės įsipareigojimus – 20 metų nuomoti naują mokyklos pastatą Kalnėnų mikrorajone Vilniuje, kuriame nuo 2020 metų sausio įsikūrė Vilniaus „Karalienės Mortos mokykla“ ir vienas „Vaikystės Sodo“ tinklo darželių.
Iš tiesų, VMI duomenyse nurodomas turtas pagal atskiras eilutes beveik nekito: per metus Gabrieliaus ir Austėjos Landsbergių šeimos valdomo NT vertė nesikeitė, turimos piniginės lėšos sumažėjo 75 procentais, iki 116 tūkst. eurų, šeima grąžino 51,3 tūkst. eurų paskolų.
Didžiausias pokytis – A.Landsbergienės akcijų vertė išaugo nuo 8592 eurų iki 12,85 mln. eurų, tai lėmė ir staigų šeimos turto vertės padidėjimą. Nominali akcijų vertė neatspindi realios verslo vertės – ji gali būti ir mažesnė, ir didesnė.