„Situacija yra tokia – ne apie kainų mažėjimą, bet infliacija yra ties savo piku. Labai nedėkingas dalykas yra pasakyti, ar tai jau pikas, ar ne, bet visi duomenys leidžia tikėtis, kad kažkur to piko laikotarpis yra netoliese“, – žurnalistams pirmadienį Konstituciniame Teisme sakė G.Šimkus.
Anot jo, sparčiai auga ir gyventojų pajamos, tačiau atskirų grupių realios pajamos sumažėjo.
„Negalime nematyti to, kad pajamos augo taip pat sparčiai, tame tarpe ir senatvės pensijos, darbo užmokestis (...), bet tai toli gražu neprilygsta tam kainų bendram augimui, su kuriuo susiduria visuomenė ir po ilgo laiko, dešimtmečio realių pajamų didėjimo turime laikotarpį, kada atskiroms grupėms matomas realių pajamų sumažėjimas. Ypač, kai tas smūgis ateina iš labai nelauktos pusės – energetikos išteklių, kas sutapo su elektros rinkos liberalizacijos etapu“, – kalbėjo G.Šimkus.
Išankstinė metinė infliacija rugpjūtį siekė 21,1 proc. ir buvo mažesnė nei liepą. Tam daugiausia įtakos turėjo būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro prekių ir paslaugų, maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų, transporto prekių ir paslaugų kainų padidėjimas.
Išankstinis mėnesinis – rugpjūtį, palyginti su liepa – vartotojų kainų pokytis siekė 0,6 procento.