Susitikimo metu ministrė G. Skaistė pažymėjo būtinybę šiuo metu peržiūrint ES 2021–2027 m. finansinę perspektyvą rasti pakankamai lėšų investicijoms į karinio mobilumo projektus.
„Vertinant geopolitinį kontekstą bei siekiant užtikrinti sinergiją tarp NATO ir ES gynybos politikos, su dar šešiomis bendramintėmis valstybėmis – Latvija, Estija, Lenkija, Bulgarija, Rumunija ir Kroatija – akcentuojame būtinybę peržiūrint daugiametę ES finansinę perspektyvą rasti papildomų lėšų investicijoms į karinį mobilumą.
Būtent rytinio flango šalims karinio mobilumo projektų vystymas artimiausiu metu yra gyvybiškai svarbus, bei vaidinantis svarbų vaidmenį užtikrinant tiek šalių, tiek ir visos ES saugumą. Tuo pačiu karinio mobilumo projektai svarbūs ir įgalinant karinės paramos teikimą Ukrainai. Tikimės, kad politinių derybų metu pavyks rasti sutarimą dėl šio strategiškai svarbaus prioriteto tinkamo finansavimo“, – pažymėjo ministrė G.Skaistė.
Kartu ministrė G.Skaistė pažymėjo, jog Lietuva remia Europos Komisijos pasiūlytą 50 milijardų eurų apimties pagalbos programą Ukrainai, garantuosiančią didesnį finansinės pagalbos stabilumą vidutiniu laikotarpiu, įtraukiant garantijas ir paskolas, ir užtikrinantį sąsajas su šalies reformų planu, skirtu artėti prie narystės ES.
Susitikimo metu ministrės G.Skaistė ir N.Calviño taip pat aptarė ES fiskalinių taisyklių peržiūrą bei tolimesnį procesą dėl ES Pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo priežiūros institucijos (angl. AMLA) steigimo.