„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

G.Skaistė: siekiama subalansuotos mokesčių sistemos, kuri prisidės prie pajamų nelygybės mažinimo

Finansų ministrė Gintarė Skaistė šiandien Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete (SRDK) pristatė gyventojų pajamų apmokestinimo pasiūlymus, kuriais ir toliau siekiama didinti gyventojų pajamas bei stiprinamos paskatos dirbti, rašoma Finansų ministerijos pranešime spaudai.
Gintarė Skaistė
Gintarė Skaistė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Pasak G.Skaistės, mokestinių pasiūlymų pakete viena svarbiausių ašių ir toliau lieka proporcingas dalyvavimas viešųjų paslaugų ne tik vartojime, bet ir išlaikyme.

„Mokestinių pasiūlymų paketu siekiama subalansuotos mokesčių sistemos, kuri prisidės prie pajamų nelygybės mažinimo. Kartu geriname sąlygas darbo santykiams bei stipriname paskatas dirbti, investuoti, galimybę verslams augti, atsisakant ribojančių reikalavimų. Todėl šiuo mokestiniu pasiūlymų paketu siekiame ne papildyti biudžetą, o padaryti mokesčių sistemą tvarkingesnę ir teisingesnę“, – posėdžio metu pažymėjo finansų ministrė.

Su darbo santykiais susijusiuose pasiūlymuose, anot G.Skaistės, Finansų ministerija pristato vykdomą ilgalaikį įsipareigojimą nuosekliai artinti neapmokestinamųjų pajamų dydį (NPD) prie minimalios mėnesinės algos (MMA). Didinant NPD uždirbantiems iki vieno vidutinio darbo užmokesčio (prognozuojama, kad 2024 m. VDU sieks 2045 eurus) – mokesčiai ir toliau nuosekliai mažės. Ateinančiais metais didinant MMA 10 proc. iki 924 eurų, atitinkamai planuojamas 20 proc. NPD didinimas – iki 751 euro.

G.Skaistė pažymėjo, jog Finansų ministerijos projektuojamas tikslas per penkerius metus sulyginti šiuos abu dydžius, kasmet atitinkamai prisidės prie reikšmingo šių asmenų, kurių yra apie 811 tūkst., mokestinės naštos mažėjimo. Taip bus stiprinamos mažesnes pajamas gaunančių darbuotojų paskatos dirbti ir užtikrinamos didesnės pajamos bei pajamų nelygybės mažėjimas. Dėl MMA ir NPD didinimo sprendimo MMA gavėjams pajamos į rankas didės 76 eurais.

Finansų ministrė atkreipė dėmesį, jog individualia veikla besiverčiantiems, dėl individualios veiklos apmokestinimo pokyčių – sumažinto efektyvaus GPM tarifo ir iki 15 tūkst. eurų pelno ribos numatomos mokestinio kredito kartelės – 85 proc. situacija iš esmės nesikeis ar keisis labai nežymiai.

Tačiau, pasak G.Skaistės, šie asmenys įgauna teisę į nedarbo draudimo išmoką – išmoktos pandemijos pamokos neleidžia individualia veikla besiverčiančius palikti be nedarbo draudimo.

Kartu pakete didelis dėmesys skirtas paskatoms talentų pritraukimui į augančias įmones, todėl siūloma opcionų lengvatos plėtra, nuo kitų metų suteikiant teisę, net ir nebedirbant darbovietėje išsipirkti opcionus. Šiuo metu tokia galimybė suteikta tik darbovietėje 3 ir ilgiau metų išdirbusiems, tačiau nebegalima pasibaigus darbo sutarčiai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“