„Visi politinio lauko dalyviai yra atviri siūlyti įvairius variantus, savo prioritetus, Vyriausybė yra pasiūliusi tai, kas jai atrodo svarbiausia, ir dabartiniu laikotarpiu yra trys prioritetai – žmonių pajamų didinimas, investicijų skatinimas bei krašto apsaugos stiprinimas“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė G.Skaistė.
„Visa kita, jei norima pasiūlyti kitus dalykus, kurių šiuo metu biudžete nėra, tokiu atveju siūlyčiau visiems gerų idėjų autoriams, jei jų rūpestis yra nuoširdus, atvirai ir aiškiai įvardinti, iš kokių šaltinių tuos dalykus siūloma finansuoti ir pasiūlyti ar naujus pajamų šaltinius, ar išlaidas, kurias siūloma sumažinti, ne tik deklaruojant papildomus poreikius“, – pridūrė ministrė.
Asociacijos „Lietuvos keliai“ vadovas, lobistas Šarūnas Frolenka yra teigęs, kad tokie šaltiniai gali būti vinječių pajamos, 80 proc. akcizo už automobilių kurą. Anot jo, norint sutvarkyti Lietuvos kelius, jiems kasmet turi būti skiriama ne mažiau nei 860 mln. eurų.
G.Skaistė pabrėžė, kad visos mokestinės pajamos keliauja į valstybės biudžetą ir Vyriausybė jas paskirsto pagal prioritetus.
„Turbūt daug idėjų yra gerų šiame pasaulyje, bet priminsiu Konstitucinio Teismo sprendimą, kuris pasakė, kad visos mokestinės pajamos keliauja į valstybės biudžetą ir nėra jokių lipdukų ant surenkamų pinigų, kurie pasakytų, kam jie turi būti nukreipti“, – teigė ministrė.
Seimo Ekonomikos komitetas antradienį pritarė „Lietuvos kelių“ siūlymui 2024 metais keliams numatyti 217 mln. eurų didesnį finansavimą. Komiteto sprendimą vertins pagrindinis Biudžeto ir finansų komitetas.
Jo pirmininkas Mindaugas Lingė BNS šią savaitę sakė, jog tokiu siūlymu bandoma atimti lėšas iš prioritetinių valstybės sričių, pavyzdžiui, švietimo, gynybos, gyventojų pajamų didinimo. Jis taip pat teigė pasigedęs pajamų šaltinio, iš kurio kelininkams būtų skiriamos papildomos lėšos.
Valstybės biudžete keliams iš trijų šaltinių kitąmet numatyta 715,5 mln. eurų (šiemet – 773,2 mln. eurų).
Kelių priežiūros ir plėtros programoje 2024 metais numatyta tiek pat, kiek ir šiemet – 543 mln. eurų, iš bankų solidarumo mokesčio keliams kitąmet atiteks dar 130,5 mln. eurų (šiemet – 148,4 mln. eurų, įskaitant skolintas lėšas), dar 41,8 mln. eurų yra ES finansavimas (81,6 mln. eurų).