Kovo mėnesio duomenis apie kredito augimą Kinijoje reikėtų vertinti kaip įspėjamąjį ženklą, pareiškė G.Sorosas ne pelno organizacijos „Asia Society“ renginyje Niujorke.
Naujo kredito apimtys Kinijoje, apskaičiuotos pagal plačiausią apibrėžtį, praėjusį mėnesį sudarė 2,34 trln. juanių (362 mlrd. JAV dolerių) ir buvo gerokai didesnės negu analitikų prognozuoti vidutiniškai 1,4 trln. juanių. Analitikai tai vertina kaip ženklą, kad vyriausybei svarbesnis yra ekonomikos augimas, o ne skolų naštos mažinimas.
Tai, kas vyksta Kinijoje „itin primena tai, kas įvyko JAV 2007–2008 metais, kai plėtrą taip pat skatino kredito augimas, – pareiškė G.Sorosas. – Didžioji dalis pinigų, kuriuos teikia bankai, reikalingi blogoms skoloms išlaikyti ir nuostolingų įmonių gyvybei palaikyti.“
G.Sorosas pastaruoju metu ne kartą kritikavo Kinijos vyriausybę, tačiau oficialusis Pekinas jam vis atsikirsdavo. Pasaulio ekonomikos forume Davose milijardierius investuotojas pareiškė, kad „kietas nusileidimas“ Kinijoje yra praktiškai neišvengiamas. Tuo tarpu Kinijos valstybės valdoma naujienų agentūra „Xinhua“ redakcijos straipsnyje atmetė šį jo teiginį, pareiškusi, kad tą patį jis jau yra ne kartą prognozavęs praeityje.
Su tokia G.Soroso nuomone sutinka ne visi. Pavyzdžiui, „HSBC Holdings“ ekonomistai mano, kad susirūpinimas, neva augančios Kinijos skolos kelia sisteminę riziką, yra perdėtas.