Be to, kovojant su sukčiavimu Europos Centrinis Bankas ketina sumažinti arba visai iš apyvartos išminti 500 eurų kupiūras. Esą dėl savo didelės vertės jos yra pernelyg naudingos neteisėtai veiklai.
Banko duomenimis, pernai 500 eurų banknotai sudarė tris procentus visų apyvartoje esančių banknotų ir tai buvo daugiau nei ketvirtadalis jų vertės. Pasak Lietuvos finansų ministro Rimanto Šadžiaus, iki gegužės ketinamos priimti priemonės prisidėtų ir prie kovos su terorizmo finansavimu.
Pernai 500 eurų banknotai sudarė tris procentus visų apyvartoje esančių banknotų ir tai buvo daugiau nei ketvirtadalis jų vertės.
„Niekas neabejoja, kad mokesčių mokėtojų informacija turi būti prieinama valstybėms, dar daugiau – ES valstybės privalo keistis šia informacija, kad būtų įmanoma užkirsti kelią didelio masto mokestiniams sukčiavimams, perkeliant verslą iš vienos valstybės į kitą, arba perstumiant apmokestinamąjį pelną į tas teritorijas, kur tokio mokesčio nėra.
Antra vertus, terorizmo finansavimo klausimai pasirodė aktualiausi ir tarp siūlomų priemonių yra ir grynųjų pinigų judėjimo apribojimai, dėl kurių Lietuvoje esame ne kartą diskutavę ir sulaukę skirtingų įvairių visuomenės grupių ir politinių partijų nuomonių.
Siūlymai yra gana griežtoki, pavyzdžiui, apriboti penkiais tūkstančiais eurų galimybę atsiskaityti grynaisiais už bet kokį sandorį. Taip pat viena iš priemonių, kuri Europos Centriniame Banke pradėta svarstyti labai realiai – apriboti didelių grynųjų pinigų kupiūrų apyvartą, kalbama apie 500 eurų banknotą“, – sakė finansų ministras R. Šadžius.