„Aptarėme galimybes eksportuoti košerinę jautieną į Izraelį. Tik košerinė mėsa gali įvažiuoti į Izraelį, nes tokie yra įstatymai. Dar kalbėjome apie kiaušinių eksportą“, – BNS telefonu iš Tel Avivo sakė G.Surplys, sekmadienį susitikęs su Izraelio žemės ūkio ministru Uriu Arieliu.
Anot jo, penkios Lietuvos įmonės jau dabar galėtų eksportuoti jautieną į Izraelį, tačiau tai joms neapsimoka. Ministro teigimu, jautienos eksportą į Izraelį galėtų paskatinti bendros abiejų šalių mėsos perdirbimo įmonės atidarymas Lietuvoje.
„Izraelis dabar keičia savo importo politiką ir nori įsivežti kuo mažiau gyvų gyvūnų, ką iki šiol darydavo, ir daugiau įsivežti produkcijos“, – aiškino G.Surplys.
Pasak jo, Lietuvos paukštininkystės bendrovės dabar ieško naujų rinkų, todėl Izraelis gali būti palanki vieta kiaušinių eksportui – jie nebūtinai privalo būti košeriniai.
„Dabar grįžę namo kalbėsime su Lietuvos gamintojais apie šių dviejų prekių eksportą“, – BNS tvirtino ministras.
Košerinį maistą reikia paruošti pagal šventos žydų knygos Toros nurodymus. Pagal ją gali būti valgoma mėsa, kuri atitinka dvi sąlygas – gyvulys turi turėti skeltas kanopas ir atrajoti. Gyvuliai, kuriuos leidžiama valgyti, turi būti paskersti pagal tam tikrą ritualinį skerdimo būdą, vadinamą „shechitah“, kad būtų sukelta kuo mažiau skausmo gyvūnui. Be to, prieš valgant mėsą būtina visiškai pašalinti kraują. Skerdimo metu gyvuliai nėra apsvaiginami.