Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ginčų komisija visus skyrius neįgaliesiems pritaikys iki Naujųjų metų

Administracinių ginčų komisijos (LAGK) patalpos visoje Lietuvoje žmonėms su negalia bus pritaikytos iki šių metų pabaigos, teigia komisijos atstovė. Be to, nuo kitų metų neįgalieji galės skundus teikti ir posėdžiuose dalyvauti nuotoliniu būdu. 
Perpildytas Lazdynų ligoninės priimamasis
Perpildytas Lazdynų ligoninės priimamasis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.
Temos: 1 Neįgalieji

LAGK Administravimo ir teisinės pagalbos skyriaus specialistė Edita Glumbakienė sako, kad nuo 2024 metų sausio komisijos posėdžiuose neįgalieji galės dalyvauti jiems pritaikytose patalpose.   

„Aš manau, kad mes būsime pasiruošę taip, kaip numatyta, nagrinėti ginčus neįgaliųjų nuo 2024 metų sausio pirmos dienos ir visi asmenys, kuriems kils toks poreikis, mes užtikrinsime patekimą šimtu procentų į patalpas. Niekaip negali nutikti, kad jie nepatektų, tai neįmanoma“, – trečiadienį Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos posėdžio metu sakė E. Glumbakienė. 

Komisija turi skyrius penkiuose didžiausiuose šalies miestuose, prasčiausia patalpų būklė – Vilniuje ir Klaipėdoje, kur įstaigos skyriai perkeliami į kitus pastatus. 

„Klaipėdos apygardos skyrius, planuojama, kad persikels iki metų pabaigos į kitas patalpas, kurios bus labiau pritaikytos nei šiuo metu, Vilnius taip pat planuoja persikelti, o kitos patalpos jau praktiškai dabar atitinka tuos poreikius“, – kalbėjo E. Glumbakienė.

Laikinasis Turto banko vadovas Ernestas Česokas teigė, kad patalpos jau paruoštos, į jas planuojama perkelti skyrius. 

„Mes esame pasiruošę visas patalpas, esame suplanavę reikalingus persikėlimus į naujas patalpas, baigėme remonto darbus, pritaikymo darbus ir visais adresais tos paslaugos galės būti teikiamos fizine prasme“, – komisijos posėdyje sakė E. Česokas. 

Anot E. Glumbakienės, nuo 2024 metų LAGK taip pat suteiks galimybę neįgaliesiems skundus teikti ir posėdžiuose dalyvauti nuotoliniu būdu, tam jau apmokyti komisijos nariai, neįgaliųjų organizacijos, mokymai planuojami ir ateityje.

Nuo kitų metų žmonėms su negalia taip pat bus siūloma ginčus spręsti taikiai: komisijos organizuojama mediacija tarp ginčo šalių bus nemokama, o kai ją vykdys kiti mediatoriai, valstybė apmokės šešias jų darbo valandas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?