„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Greičiausio 3D spausdintuvo kūrėjas Eimantas Tomkevičius: „Būsime vieninteliai tokie pasaulyje“

Prieš kelerius metus mesti samdomą darbą ir ieškoti nuosavo verslo idėjos nusprendęs Eimantas Tomkevičius šio žingsnio dabar nesigaili. Pastaruosius 8 mėnesius 25-erių metų vaikinas praleido Rusijoje, kur už jo sugalvotą greičiausio pasaulyje 3D spausdintuvo technologiją jam buvo siūloma 200 000 eurų. E.Tomkevičiaus ši suma nesuviliojo, Kaune gyvenantis vaikinas tiki, kad jo idėja pelningesnė, todėl ėmėsi jos realizavimo pats – įrenginio prototipas sostinėje bus pristatomas jau spalį.

Svarbiausia – pozityvumas

„Aišku, kad nebuvo lengva. Aš manau, kad kiekvieno verslo pradžia yra nelengva ir kiekvienas verslininkas, siekdamas tikslo, turi padaryti savo klaidų. Aš jų, be abejo, irgi padariau. Ne paslaptis, kad be jų viskas būtų greičiau, bet viskam yra savas laikas“, – pasiteiravus apie suklupimus, kalbėjo E.Tomkevičius.

Asmeninio arch. nuotr./Eimantas Tomkevičius
Asmeninio arch. nuotr./Eimantas Tomkevičius

Raktu į sėkmę vaikinas įvardijo pozityvumą. „Į viską reikia žiūrėti su šypsena, teigiamai – kaip bus taip. Didžiulis susirūpinimas, krimtimasis dar niekam nepadėjo. Galvoji, kad viskas vis tiek bus gerai ir tiek“, – juokėsi E.Tomkevičius.

Įgyvendinti tokį projektą, pasak idėjos autoriaus, reikėjo nemenkų finansinių resursų. „Ir tyrimams, ir spausdintuvo detalėms, kurios nėra pigios, ir kurių reikia ne vienos. Iš pradžių, stengiausi verstis savo lėšomis, tačiau ilgainiui jų pritrūko. Su pinigų trūkumu susiduria kone kiekvienas startuojantis verslas, o IT verslai reikalauja dar didesnių pradinių investicijų. Pradėjau ieškoti skolinimosi galimybių. Bankai tokiais atvejais kaip mano dažnai nėra palankūs, natūralu, jie nori garantijos.

Toliau judėti idėjos realizavimo link man padėjo „Invega“, kuri garantavo mano paskolą. Be šios pagalbos reikiamas lėšas būčiau gavęs kur kas sunkiau, o gal ir visai negavęs. Nors didžiąją projekto dalį finansavau pats, „Invegos“ garantuojama paskola įnešė spartos į projektą ir padėjo kompanijai įveikti stagnacijos laikotarpį“, – kalbėjo kaunietis.

Verslininkai, kreipdamiesi į kredito įstaigas dėl lėšų verslui pradėti ar plėsti, dažnai susiduria su nepakankamo užstato problema. UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (Invega) padeda išspręsti šią problemą, garantuodama pirmos paskolos dalies grąžinimą kredito įstaigai iki 80 proc. paskolos sumos. Būtent šioms garantijoms teikti buvo įsteigtas Garantijų fondas, finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Traukia užsienio dėmesį

Naujojo spausdintuvo prototipas, E.Tomkevičiaus teigimu, sukurtas jau kone prieš metus, tačiau jo pristatymą atidėjo lietuvio vizitas į Rusiją. 8 mėnesius ten praleidęs jaunuolis vedė derybas su technologiją norėjusiais pirkti verslininkais. 200 000 Eur – tiek už greičiausią pasaulyje 3D spausdintuvą buvo pasiūlyta E.Tomkevičiui. „Atsisakiau, nes, manau, kad idėja kur kas pelningesnė. Optimizavę masinę įrenginio gamybą tikimės geresnių rezultatų“, – tikino vaikinas.

Ne Lietuvos, o Baltijos šalių rinka mums būtų per maža, bent jau kol kas. Visų pirma, orientuojamės į JAV.

Įkūręs „Phantom Group“ įmonę E.Tomkevičius savo sugalvoto produkto vystymo imasi pats. „Šiuo metu užsiimame tik 3D spausdinimu, tai labai didelio pelno neneša. Tikrojo rezultato tikimės sulaukti pradėję masiškai gaminti spausdintuvus“, – kalbėjo bendrovės savininkas.

Paklaustas apie tikslinę rinką, kaunietis nedvejodamas įvardino Jungtines Amerikos Valstijas.

„Ne Lietuvos, o Baltijos šalių rinka mums būtų per maža, bent jau kol kas. Visų pirma, orientuojamės į JAV. Aišku, galvojame ir apie didesnes Europos šalis. Tačiau nenoriu pasakyti, kad kitų šalių vartotojai neįdomūs. Viską apie mus pasako mūsų šūkis „Kiekvieniems namams – po 3D spausdintuvą!“, – ateities planus dėstė vaikinas, pridurdamas, kad šis įrenginys bus puikus prietaisas architektams, inžinieriams bei išradėjams, nes padeda prototipus, maketus sukurti greičiau ir be papildomos pagalbos.

E.Tomkevičius tikino, kad nors dabar įmonė „Phantom Group“ ir siūlys unikalų produktą, jis puikiai suvokia IT srities tempus ir konkurencingumą. „Tai reiškia, kad dirbti reikės nuolat. Ieškoti naujų patobulinimų, produktų ar technologijų. Šioje srityje viskas keičiasi labai sparčiai, todėl apie ateitį turi galvoti visada“, – atviravo greičiausio pasaulyje 3D spausdintuvo kūrėjas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“