„Šiandien apsiribojus ties kainos mažinimu, yra pamirštama savikaina. Mes paskaičiavome, kad savikaina išduodamam kreditui sudaro apie 80–90 proc. visos sumos“, – „Žinių radijo“ laidoje „Ryto espresso“ trečiadienį sakė Lietuvos smulkiųjų vartojimo kreditų asociacijos valdybos pirmininkas Liutauras Valickas.
Nuo praeitų metų paslaugos vartotojų skaičius nukrito 20 proc.
Pasak jo, ir dabar besinaudojančių šia paslauga žmonių mažėja: jo žiniomis, nuo praeitų metų paslaugos vartotojų skaičius nukrito 20 proc. „Žmonių vis mažėja, paslauga tampa sunkiai prieinama žmonėms, kuriems reikalinga ta finansinė paslauga, ir jie žvelgia į šešėlį“, – kalbėjo jis.
„Šiandien policininkas, gaisrininkas, kuris mus visus saugo dieną naktį, gaudamas mažesnį atlyginimą, kartais pasiima smulkųjį kreditą, ir tai yra normali, reali patirtis. Nereikia manyti, kad šios paslaugos vartotojai yra lošėjai ar alkoholio vartotojai“, – kalbėjo L. Valickas.
Asociacijos „Už sąžiningą bankininkystę“ vadovas Kęstutis Kupšys teigia, kad tokios paslaugos iš viso neturėtų likti.
Pasiimti iš kliento trigubai daugiau, nei jam davei, yra didžiulis greitųjų kreditų firmų džiaugsmas ir uždarbis
„Jeigu apibūdinti jų veiklą vienu paprastu žodžiu, turime paprasčiausią reiškinį – lupikavimą. Pasiimti iš kliento trigubai daugiau nei jam davei yra didžiulis greitųjų kreditų firmų džiaugsmas ir uždarbis. Seime labai sunkiai kelią skiriasi projektas bent kokį apynasrį uždėti šitiems lupikautojams, nes jie nenori atiduoti šitos puikios, ištobulintos verslo srities“, – laidoje kalbėjo jis.
Pasak jo, ši paslauga prieš 10–15 metų net neegzistavo ir niekam jos nereikėjo.
„Matome masyviai reklamuojamą šią paslaugą, matome, kaip Lietuvos gyventojų smegenis užvaldęs lengvai prieinamų pinigų troškimas, ir po to jis priveda žmones vos ne iki savižudybių“, – teigė K. Kupšys.