Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Grybų ir uogų perdirbėjai dėl karo prarado iki 80 proc. produkcijos

Grybų ir uogų perdirbimu bei eksportu užsiimančios Lietuvos įmonės dėl Rusijos pradėto karo Ukrainoje prarado pagrindinius produkcijos tiekėjus iš Rusijos ir Baltarusijos, atsiskaitymai su iki 80 proc. produkcijos tiekusiais partneriais tapo neįmanomi.
Baravykai samanose
Baravykai samanose / 123RF.com nuotr.

Miško gėrybių supirkimu, perdirbimu, pardavimu ir eksportu užsiimančių bendrovės su didžiausiais tiekėjais Rusijoje ir Baltarusijoje santykius nutraukė nes dėl tarptautinių sankcijų neliko tarpusavio atsiskaitymo galimybių bei apsunkusių pervežimų.

„Jeigu niekas nepasikeis nei karo fronte, nei politinėje situacijoje tai neturime jokių galimybių dirbti nei su Baltarusijos, nei su Rusijos žaliava, nes pervežimai yra apsunkę ir pinigų judėjimas sustabdytas. Blokuojami bet kokie pervedimai ten“, – antradienį Lietuvos radijui sakė bendrovės „Adex LT“ vadovas Tomas Gulbinas.

Su tokia problema susidūrė Lietuvoje susidūrė visos įmonės, dirbančios šioje srityje, teigia Lietuvos miško grybų ir uogų verslininkų asociacijos vadovas Virginijus Varanavičius.

„Verslas specifinis, o pagrindiniai tiekėjai atkeliaudavo iš Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos, problema ne produkcijos pirkime, o atsiskaityme, pati prekė nėra sankcionuota, bet atsiskaitymas neįmanomas“, – sakė jis.

Anot jo, vidutiniškai apie 70-80 proc. perdirbamos produkcijos buvo atvežtinė ir keliaudavo iš šių šalių, daugiausiai iš Rusijos ir Baltarusijos.

„Tiksliai nepasakysiu, bet tai buvo tūkstančiai tonų“, – sakė V.Varanavičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos