Nepaisant to, jog Mažeikių naftos perdirbimo produktų gamyklos marža didėjo, bendrovės „ORLEN Lietuva“ finansinius rezultatus paveikė staigus naftos žaliavos ir perdirbimo produktų kainų smukimas, o tai turėjo neigiamos įtakos privalomų ir naudojamų prekių atsargų vertei.
Bendrovei „ORLEN Lietuva“ logistikos sąnaudos tebėra našta, tad ji yra pažeidžiama neigiamų faktorių, kaip kad staigaus kainų mažėjimo 2014 m. IV ketvirtį.
Rezultatai vis dar lieka po logistikos kainų spaudimu, kadangi užjūrio rinka yra vis dar reikšminga „ORLEN Lietuvos“ klientų portfelyje.
„Mes susitelkėme gerinti mūsų veiklos efektyvumą be kita ko gerindami savo eksporto struktūrą. Pardavimai sausuma „ORLEN Lietuvai“ yra pelningiausi, tad stipriname savo pozicijas Ukrainoje. Taip pat ieškome galimybių padidinti eksporto apimtis į Latviją bei Estiją“, – sakė „ORLEN Lietuva“ generalinis direktorius Ireneusz Fąfara.
Bendrovei „ORLEN Lietuva“ logistikos sąnaudos tebėra našta, tad ji yra pažeidžiama neigiamų faktorių, kaip kad staigaus kainų mažėjimo 2014 m. IV ketvirtį.
„ORLEN Lietuva“ laikosi strategijos lanksčiai prisitaikyti prie rinkos sąlygų ir siekia logistikos sąnaudų sumažėjimo, kad taptų konkurencingu žaidėju iššūkių kupinoje rinkoje.
„ORLEN Lietuva“ yra didžiausia Lietuvos kompanija eksportuotoja ir mokesčių mokėtoja. Nuo 2006 m. PKN ORLEN išleido beveik 4 milijardus JAV dolerių įsigyti Mažeikių naftos perdirbimo produktų gamyklą ir tolimesnėms investicijoms į ją. PKN ORLEN niekada neskirstė „ORLEN Lietuva“ pelno, o reinvestavo visus turimus finansinius išteklius bendrovės plėtrai.