Gyvūnų prieglaudos: saulės elektrinės pagerins gyvūnų sąlygas ir žmonių darbą

Keturios gyvūnų prieglaudos pirmosios Lietuvoje su valstybės parama įsirengs saulės jegaines arba įsigys jų dalį iš nutolusių parkų. Dviejų prieglaudų vadovės sako, kad tai labai pagerins gyvūnų sąlygas bei juos prižiūrinčių žmonių darbą.  
Beglobiai prieglaudoje
Beglobiai prieglaudoje / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Parama skirta Kauno rajono Beglobių gyvūnų labdaros ir paramos fondui, Kaune gyvūnus globojančiai įmonei „Nuaras“, viešajai įstaigai „Šilutės beglobiai“ ir Klaipėdos gyvūnėlių prieglaudai „Būk mano draugas“, šią savaitę pranešė Energetikos ministerija.  

„Būk mano draugas“ vadovė Galina Kučinskienė sako, kad saulės energija planuoja šildyti 30 šiuo metu briketais šildomų patalpų.

„Mes žiemos metu kūrename 30 krosnelių, įsivaizduokite, kiek darbo per du hektarus lakstyti, nešioti briketus per tuos namukus į 30 krosnelių, čia 30 namukų. (...) Kokį 10 tūkst. tonų briketų per žiemą reikia, jei ne daugiau“, – BNS sakė G. Kučinskienė. 

Ji teigė, kad sprendimo šiai problemai ieškojo ilgai.

„Ketverius metus virš ieškojome būdų, kaip apšildyti prieglaudą, padaryti kuo patogesnį gyvenimą gyvūnams, bet niekaip neišeidavo, nes prieglauda didžiulė ir visada yra finansų trūkumas. (...) Turime virš 300 katinų ir virš 250 šuniukų“, – teigė „Būk mano draugas“ vadovė. 

Ji taip pat aiškino, kad norėtų saulės elektrines įrengti ant namukų stogų: „Ateis ekspertai ir jie mums pasakys, kur geriau visą šitą daryti pagal tai, ką mes turime. (...) Žinoma, aš labiau norėčiau, kad tai būtų ant stogų tų namukų ir konteinerių, nes tai būtų žemės taupymas.“

Tuo metu „Nuaro“ vadovė Jurgita Gustaitienė teigė, kad saulės elektrines jau įsirengė ir neseniai pradėjo jomis naudotis. 

„Elektrinę jau įsirengėme, dokumentus visus sutvarkėme ir pateikėme. (...) Kadangi neseniai pradėjome naudoti, tik pirmą mėnesį, tai tik po kokių 2-3 mėnesių matysime, kiek tos energijos mes turime papildomai nusipirkti. (...) Aš manau, kad kadangi dabar yra saulė, ilgas laikotarpis, kada šviesu, tai mums mažai reikės pasipildyti tos energijos“, – BNS sakė J. Gustaitienė.

Jos teigimu, papildomas lėšas prieglauda panaudos gyvūnų sąlygų gerinimui: „Planuojama atnaujinti inventorių, kuris yra periodiškai sugriaužiamas – būdos, gultai, voljerų įrenginiai.“

„Mes jau planavome ir savo lėšomis įsirengti ir būtume ją įsirengę, tačiau šiuo metu kadangi gavome paramą, tai dėkojam, kad valstybė skyrė“, – pabrėžė ji.

Bendra visų pirmųjų keturių projektų įrengtų ir įsigytų elektrinių galia sieks 171 kilovatą (kW). Joms skirta iš viso 240 tūkst. eurų paramos. 

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) BNS pranešė, kad „Nuarui“ skirta 18 tūkst. eurų, „Šilutės beglobiams“ – 60,8 tūkst., „Būk mano draugas“ – 67,4 tūkst. eurų, o Beglobių gyvūnų labdaros fondui – 93,5 tūkst. eurų paramos.

Trys iš keturių paramą gavusių prieglaudų pačios įsirengs saulės elektrines, o viena įsigis dalį iš nutolusio saulės parko.

Anot ministerijos, parama teikiama Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos reikalavimus atitinkančioms prieglaudoms, labai mažoms ir mažoms įmonėms. Paramą administruoja Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA). Iš viso šiai priemonei skirta 1,9 mln. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis