Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2012 09 13 /14:20

„Hitachi“ viceprezidentas: referendumo rezultatus gerbsime, bet ne mes spręsime dėl statybų

Visagino atominės elektrinės (VAE) statytojai žada gerbti po mėnesio vyksiančio patariamojo referendumo rezultatus, bet, kaip elgsis, jei rinkėjai nepritars naujos jėgainės statybai, nesiima svarstyti. Esą galutiniai sprendimai priklauso valdžiai.
„Hitachi“ viceprezidentas Masaharu Hanyu
„Hitachi“ viceprezidentas Masaharu Hanyu / Luko Balandžio nuotr.

„Referendumo rezultatai yra labai svarbūs, projekto vystytojai juos gerbs bet kuriuo atveju, – Vilniuje vykstančios tarptautinės konferencijos, skirtos ruoštis VAE statybai, metu žurnalistams sakė bendrovės Visagino atominė elektrinė vadovas Rimantas Vaitkus. – Tai mums suteikia galimybę per likusį mėnesį pateikti kuo daugiau argumentų ir informacijos, kad žmonės susidarytų nuomonę ir susipažintų su faktais, kurie juos jaudina.“

Paprašytas patikslinti, ką reiškia žodžiai „rezultatai bus gerbiami“, ir kokių veiksmų bus imamasi, jei rinkėjai jėgainės statyboms nepritars, R.Vaitkus nurodė kalbantis tik apie savo įmonės poziciją, o galutinius sprendimus priims Seimas.

Savo ruožtu „Hitachi“ viceprezidentas Masaharu Hanyu pažymėjo, kad koncernas neturės teisės rinktis, statyti jėgainę ar ne: „Pasirinkimas priklauso Lietuvos žmonėms ir Seimui. Kad ir koks bus Lietuvos sprendimas, jį gerbsime ir vykdysime“.

Spalio 14 d. kartu su Seimo rinkimais vyks referendumas, kuriame žmonių bus klausiama, ar jie pritaria naujos atominės elektrinės statybai Lietuvoje. Tiesa, jis bus tik konsultacinis, taigi jo rezultatai nebus privalomi.

Lenkijos tebelaukia grįžtant

Nepaisant vyksiančio referendumo, Seimas jau yra ratifikavęs Koncesijos sutartį su „Hitachi“. Vyriausybė tikisi ją pasirašyti iki metų pabaigos, dalyvaujant regiono partneriams. Be Koncesijos ir Akcininkų sutarčių, numatoma pasirašyti ir statybos rangos sutartį.

Premjeras Andrius Kubilius yra sudaręs darbo grupę, kuri nagrinėja dokumente numatytus susitarimus, kitas sutarties sąlygas, ir rengia siūlymus.

Luko Balandžio nuotr./Rimantas Vaitkus
Luko Balandžio nuotr./Rimantas Vaitkus

Anot R.Vaikaus, derybos dėl Koncesijos sutarties vyksta intensyviai: diskutuojama dėl praktinių dalykų – investuotojų apsaugos, atsakomybės pasidalinimo, radioaktyvių atliekų tvarkymo, eksploatacijos nutraukimo fondo valdymo ir pan. „Tai nėra paprastas procesas, jis reikalauja laiko, kad į visų investuotojų pageidavimus ir požiūrius į projektą būtų atsižvelgta“, – sakė jis.

Lietuva sutartį su „Hitachi“ jau yra pasirašiusi, dabar laukiama prisijungiančių regioninių partnerių. „Turime kartu išspręsti likusius klausimus“, – pažymėjo M.Hanyu ir išreiškė apgailestavimą, kad derantis su Lietuva dėl sutarties buvo sugaišta daug laiko.

R.Vaitkus taip pat nurodė, kad tebelaukiama į projektą grįžtant Lenkijos, apie tai informuotas naujas jos energetikos įmonės prezidentas.

Lietuva su Latvija, Estija ir Japonijos kompanija „Hitachi“ planuoja iki 2020-2022 m. pastatyti naują atominę elektrinę šalia Ignalinos jėgainės, kuri buvo sustabdyta 2009 m.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų