Su Finansų ministerijos pristatytos mokesčių reformos projektu, kuris Seimui bus teikiamas gegužę, visuomenė ir verslo asociacijos susipažinti ir pateikti siūlymus turi apie 3 savaites.
Interviu 15min finansų ministrė Gintarė Skaistė sakė, kad šios reformos tikslas – teisingesnė mokesčių sistema, siekiant, kad pagal darbo sutartį ir daugiau nei 3 tūkst. eurų prieš mokesčius pajamų gaunantys savarankiškai dirbantys mokėtų panašius mokesčius.
Tuo tarpu darbuotojų ir darbdavių atstovai reformą vertina skirtingai.
Darbuotojų profesinės sąjungos vadovė Inga Ruginienė laidoje 15/15 sakė patį modelį vertinanti labai teigiamai, nes mokesčius skaičiuoti įvertinus visas pajamas – ne tik darbo santykių, bet ir kapitalo, individualios veiklos bendrai – profsąjungos siūlė jau daug metų.
„Šitas žingsnis buvo reikalingas tam, kad sutvarkytų „gyvulių ūkį“, ir nei viena Vyriausybė prieš tai neturėjo drąsos žengti šitą žingsnį“, – teigė profsąjungų atstovė.
Tuo tarpu Lietuvos verslo konfederacijos vadovas Andrius Romanovskis mano priešingai. Jo nuomone, verslui, kuris dirba skaidriai ir uždirba daugiau, atsiranda progresiniai mokesčiai, o samdomą darbą dirbantiems darbuotojams, kurie uždirba aukštesnes pajamas, mokesčiai mažės.
„Tačiau, kada kalbame apie gyvulių ūkį, mūsų vertinimu, jis yra nepaliestas, nes visi tie, kurie verslauja – su verslo liudijimais, net ir su ta pačia individualia veikla, bet operuoja mažų pajamų srityje – jie toliau mokės labai nedidelius mokesčius. Tai reiškia, kad politikai vis dar bijo judinti tą didžiąją masę verslo liudijimų, kur yra didžiausia šešėlio grėsmė“, – mano jis.